K postupu stačí výhra

T e r s t, O s t r a v a -
Národní výběr házenkářů v předkvalifikaci na mistrovství světa 2001 zvítězil v Itálii o čtyři branky a k postupu do play off mu stačí jedno vítězství ze závěrečného dvojzápasu se Slovenskem. Ve středu se hraje v Bratislavě, v neděli odveta v Plzni.

Itálie - Česko 25: 29

Čeští házenkáři před bouřícím publikem sehráli s Itálií vcelku vyrovnaný zápas. Obrana nebyla tak pevná jako při patnáctibrankovém středečním vítězství v Chomutově, gólmani Miloš Slabý a Rostislav Baďura měli spoustu práce. "Už po jasné výhře v Chomutově nám bylo zřejmé, že v Itálii to bude jiné," říkal Luděk Drobek, autor čtyř gólů. "Tušili jsme, že to v Terstu nebude lehké, a to se potvrdilo." Italové do patnácté minuty vedli, neomylně střílel góly Fusina. Trenér Vladimír Haber prostřídal v bráně Miloše Slabého za Rostislava Baďuru, což přineslo první obrat. Baďura kryl několik střel, Češi se do poločasu utrhli na rozdíl čtyř branek. "Míň se nám dařilo v obraně, tím pochopitelně trpěl i výkon brankářů," řekl trenér Haber. "Bylo vidět, že si soupeř v domácím prostředí daleko víc věří." Italové se ale ze čtyřbrankového manka nerozsypali. Po přestávce vysunuli obranu a to soupeři dělalo problémy. Čeští házenkáři jen těžko hledali prostor ke střelbě a pod tlakem začali dělat technické chyby. "Italové ve druhém poločase dvakrát vyrovnali a zbytečně jsme si tím zkomplikovali život," připustil trenér Haber. "Všichni naši hráči ale odvedli dobrý výkon a v rozhodujících partiích jsme soupeře přehráli především takticky."

Nejvíc branek: Fusina 10/5, Tarafino 4 - Tonar 7, Filip 7/1, Drobek a Kovář 4. Rozhodčí: Garcia, Moreno (Francie). Sedmimetrové hody: 6/5 - 4/2. Vyloučení: 3:4. Poločas: 12:16. Diváků: 1800.

Další výsledek: Rumunsko - Slovensko 26:24 (15:9).

1. Česko 4 3 0 1 108:84 6
2. Slovensko 4 2 0 2 87:86 4
3. Rumun. 4 2 0 2 86:93 4
4. Itálie 4 1 0 3 84:102 2