Do play off jde jako první Opava

P r a h a -
Do čtvrtfinále play off jde z prvního místa skupiny A1 Opava, která vyhrála v Ostravě 95:64 a utká se s druhým celkem skupiny A2 Ústím nad Labem. Na druhém místě skončil po výhře nad BVV Brno 87:73 tým USK Praha, jejichž soupeřem ve čtvrtfinále bude první celek ze skupiny B2 Děčín. Třetí BVV Brno se utká s šestou Ostravou a čtvrtý Kunín s pátou Spartou. Umístění obhájců titulu z Kunína už jejich vítězná nedělní dohrávka právě se Spartou (92:75) nezlepšila. Termíny čtvrtfinále (hraje se na tři vítězství): 7., 8. a 14. dubna, případně 15. a 18. dubna. V prvních dvou střetnutích budou mít výhodu domácího prostředí lépe postavené týmy. Čtyři zbývající týmy ze skupiny A2 se dvoukolově utkají o sestup. První kolo je 8. dubna. V Ostravě nemocemi a zraněními oslabení domácí kladli vedoucímu týmu v prvním poločase houževnatý odpor a ještě v desáté minutě vedli 21:20. Díky střelbě pivota Adžiče však Opava získala už do přestávky tříbodový náskok, který snadno udržela. V Praze se hráči USK ve vyrovnaném duelu o druhé místo prosadili až v závěru, kdy už pro pět chyb nehráli brněnští Svoboda, Nečas, Kočvara a Klimek. Trenér hostů Miroslav Pospíšil si stěžoval na rozhodčí: "Byl jsem spokojený, dokud nás nechali hrát. Po vyfaulování klíčových hráčů jsme už neměli nárok." Jeho protějšek Milan Šedivý ocenil bojovnost svých hráčů: "Zejména perfektním doskakováním jsme vývoj po přestávce otočili." Kunín přehrál doma Spartu až po přestávce, kdy Sanders ubránil Jiřího Welsche a sám výborně střílel. Trenéru Juraji Žuffovi se nelíbil výkon Kunína v první půli: "Zaspali jsme. Ale věřil jsem, že Sparta nevydrží celý zápas ve stejném tempu." Sparťanský kouč Michal Ježdík přiznal, že začátek druhého poločasu týmu nevyšel: "Dostali ale příležitost hráči, kteří delší dobu nemohli hrát."

Výsledky Mattoni NBL, skupina A: USK Praha - BVV Brno 87:73 (54:51). Nejvíc bodů: Treml 21 - Svoboda 20. Diváků: 900. Ostrava - Opava 64:95 (36:39). Nejvíc bodů: Vašíček 15 - Vukosavljevič 18. Diváků: 1200. Kunín - Sparta 92:75 (42:45). Nejvíc bodů: Jelínek 32 - J. Welsch 30. Diváků: 900.

1. Opava 32 23 9 2659:2218 55
2. USK 32 23 9 2457:2194 55
3. Brno 32 22 10 2632:2366 54
4. Kunín 32 22 10 2601:2366 54
5. Sparta 32 19 13 2436:2354 51
6. Ostrava 32 15 17 2438:2479 47

Skupina A2: Děčín - Kroměříž 87:79 (41:37). Nejvíc bodů: Zalužanský 20 - Mužík 25. Diváků: 500. Ústí nad Labem - Pardubice 93:79 (37:37). Nejvíc bodů: Vuksanič 23 - Grepl 36. Diváků: 700. Chomutov - Houseři Brno 58:65 (34:33). Nejvíc bodů: T. Vorlíček 19 - Majstrovič 28. Diváků: 250.

1. Děčín 32 18 14 2514:2452 50
2. Ústí 32 15 17 2468:2523 47
3. Houseři 32 13 19 2288:2488 45
4. Pardubice 32 10 22 2318:2627 42
5. Chomutov 32 6 26 2253:2745 38
6. Kroměříž 32 6 26 2266:2586 38