Zuzana Hájková a Tomáš Paul na mistrovství světa smíšených družstev v curlingu.

Zuzana Hájková a Tomáš Paul na mistrovství světa smíšených družstev v curlingu. | foto: www.worldcurling.org

Bez medaile i pozvánky na olympiádu. Čeští curleři skončili na MS čtvrtí

• 11
Útočili na medaili a postup na olympijské hry v Pchjongčchangu, jenže závěr povedeného mistrovství světa smíšených družstev v curlingu skončil pro české reprezentanty se stínem hořkosti. V duelu o bronz podlehli Zuzana Hájková a Tomáš Paul v kanadském Lethbridge čínskému páru 2:6.

Hájkovou s Paulem, kteří v semifinále těsně podlehli Švýcarsku, mohlo alespoň uklidnit, že ani případné vítězství nad Číňany Žuej Wang a Te-sin Pa by jim už účast na OH nezajistilo.

Že se Česká republika se nevejde mezi osmičku účastníků her v příštím roce, se rozhodlo už po předchozích zápasech o umístění na nemedailových pozicích. Kritériem byl bodový žebříček z pořadí na MS 2016 a 2017.

Loňská dvojice Anna Kubešková, Jiří Candra 21. místem body nevybojovala a čtvrté místo Hájkové s Paulem nestačilo.

Na olympijskou premiéru mixu se mohou vedle domácí Koreje těšit Čína, Kanada, Rusko, Švýcarsko, USA, Norsko a Finsko, které si účast zajistilo jako poslední díky pátému místu.