Je tu konec druhého zápasu čtvrtfinále Euroligy žen mezi domácím Schiem a hostujícím celkem USK Praha. Ačkoliv první zápas vyhrály Pražanky, ve druhém utkání zvítězilo italské Schio, které mělo zápas pod kontrolou od poloviny druhé čtvrtiny. Do té doby ještě USK drželo krok a dokonce i vedlo, ovšem poté se ke slovu dostaly hráčky italského týmu a nedaly hráčkám USK šanci. Zápas skončil 73:61 pro domácí a série se za stavu 1:1 vrací do Prahy. Třetí zápas se odehraje 6.3., tedy přesně za týden. Ode mě to bude vše, budu se na vás těšit u dalšího komentování basketbalu či jiného sportu. Krásný den a na počtenou.

Konec zápasu.

38:57

Veronaová vyšlápla do autu a rozehrává Saballyová.

38:29

Oddechový čas pro tým ZVVZ USK Praha.

38:27

Trojka ve správný čas pro Schio. USK mělo šanci ještě se přitáhnout a dorovnat utkání, ovšem teď už to tak nevypadá.

38:05

Oddechový čas pro tým Beretta Famila Schio.

38:05

Hofová proměnila z rychlého protiútoku a snižuje na rozdíl 9 bodů necelé dvě minuty před koncem.

37:58

Faul na Veronaovou, po kterém Schio pokračuje 2 minuty před koncem u míče.

37:30

Veronaová spadla v souboji s Ayayiovou a hráčka českého týmu mohla rozehrát z autu.

36:34

Emese Hofová byla faulována a házela dva trestné hody, proměnila jeden z nich.

36:03

Další koš pro Magbegorovou po chytré přihrávce o zem od Vyoralové.

35:09

Keysová proměnila dva trestné hody, které měla k dispozici po faulu na ni a Schio vede už o 14 bodů.

34:49

Veronaová dokázala využít protiútoku a navyšuje na rozdíl dvanácti bodů.

34:20

Condeová neproměnila svoji střelu a Schio jde do protiútoku.

33:12

Keysová proměnila další střelu a tato Američanka přiblížila Schio ke srovnání na 1:1 na zápasy.

33:05

Opět se hraje a útočí Schio.

32:56

32:56

Ayayiová dokázala střelou zpod koše snížit na rozdíl osmi bodů a domácí si berou timeout.

32:42

Hofová neproměnila dobrou šanci na vstřelení koše a skóre zůstává stejné.

31:18

64:54 po krásné střele Vyoralové z pravého rohu.

31:14

Saballyová byla faulována a pokračuje USK.

30:20

Začíná poslední čtvrtina zápasu. Útočí Schio.

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina.

30:00

Třetí čtvrtina skončila.

29:47

Chvíli poté ale snižuje na 64:51 Nyara Saballyová.

29:40

Sottanaová trefila další trojku 20 sekund před sirénou. 64:49.

29:01

Emese Hofová dokázala snížit.

28:54

Další koš Sottanaové, tato Italka dnes hraje opravdu skvěle!

28:29

Sottanaová se dostala ke střele pod košem a navyšuje na rozdíl dvanácti bodů.

28:07

Guirantesová proměnila další trojku a zvyšuje na rozdíl už deseti bodů.

27:48

Tentokrát skvělý blok Juhaszové proti střele Ayayiové! Skóre zůstává stejné.

27:20

Saballyová se neprosadila pod košem a znova hraje Schio.

26:52

Hráčky jsou zpět na palubovce. Útočí Češky.

26:51

26:51

Náskok je již sedmibodový po střele Parksové, která proměnila střelu z hranice oblouku.

26:48

Faul Vyoralové, po kterém bude Schio pokračovat.

26:37

Velmi nepřesná přihrávka Condeové, po které hrají domácí hráčky.

25:49

Guirantesová proměnila šestku a rozdíl je opět 5 bodů.

25:49

Koš s faulem pro Guirantesovou! Skvěle se dostala pod koš a byla faulována. 1:47 a trestný hod k dobru.

25:35

Skvělá střela Keysové, která vrací Schiu vedení.

24:50

Emese Hofová obešla protihráčku a zakončila z pravé strany o desku. Je srovnáno.

23:50

Valeriane Ayayiová dokázala trefit střelu za tři body a rozdíl ve skóre je už jen dvoubodový.

22:43

Maria Condeová odpovídá stejnou mincí a snižuje trojkou na 47:42.

22:25

Jasmine Keysová trefila další trojku a navyšuje počet bodů Schia na 47.

21:59

Emese Hofová se poprvé v zápase prosazuje a snižuje na 44:39

21:27

Ezi Magbegorová dokázala skvěle zakončit po nahrávce Ayayiové a trefila se do koše.

21:09

Arella Guirantesová vrací Schiu devítibodové vedení.

20:46

Ayayiová dokázala vystřelit za 3 a proměnit a snižuje na 41:35.

20:24

Skvělý vstup Keysové, která navyšuje na rozdíl devíti bodů.

20:10

Začala třetí čtvrtina, u míče jsou domácí.

20:01

Začala třetí čtvrtina.

Druhý poločas začne přibližně v 20:55.

20:00

Druhá čtvrtina skončila.

19:40

Ezi Magbegorová dokázala 20 sekund před koncem druhé čtvrtiny snížit na rozdíl sedmi bodů, se kterým půjde italský tým do druhé poloviny zápasu.

19:25

Sottanaová a její další trojka! Skvělé zakončení Italky, které posílá Schio do vedení o 9 bodů.

19:14

Ayayiová vyzkoušela střelu za tři ovšem neproměnila.

18:06

Střela kapitánky Keysové posílá její tým do vedení o 6 bodů. Schio se trochu trhá.

17:44

Dobrý doskok Vyoralové, která snižuje na 34:30.

17:16

Krásná střela za tři od Sottanové po nahrávce Juhaszové, která ji uvolnila.

16:24

Giorgia Sottana se rychle dostala ke střele a přidává svůj další koš.

16:06

Ezi Magbegorová dostala přihrávku pod košem a zpoza koše snížila.

15:56

Dorka Juhaszová parádně zakončila a navyšuje na 29:26.

15:32

Schio po timeoutu pokračuje a snaží se navýšit náskok.

15:30

15:29

Ezi Magbegorová snadno prošla mezi obránkyněmi Schia a donesla míč až do koše. Rozdíl je už jen jednobodový.

14:35

Juhaszová nedokázala dostat míč do koše a útočí tak znova USK.

13:49

Ezi Magbegorová dokázala po krásné otočce skórovat a snižuje rozdíl na 3 body.

13:40

Po timeoutu pokračují hráčky z Prahy.

13:39

13:11

Elisa Pennaová byla kousek za obloukem pro trojku úplně sama a proměnila i tento hod. Schio odskakuje na rozdíl 5 bodů.

13:07

Ayayiová přecházela do útoku, ovšem ztratila míč a Schio rozehrává.

12:52

Saballyová skvěle zblokovala nájezd Keysové a zabránila Schiu ve vstřelení dalšího koše.

11:59

Keysová proměnila jen jeden ze dvou trestných hodů a Schio tak vede o 2 body.

11:37

Po zbytečné ztrátě se Keysová dostala k nájezdu na koš a proměnila ho. Schio vede.

11:15

Jasmine Keysová, kapitánka Schia dokázala dojít až do koše a získala dva body.

10:26

Ayayiová okamžitě reaguje a rozšiřuje náskok USK.

10:14

Skvělý začátek domácích! Okamžitě se Bestagnová odvážila ke střele za tři a snížila na rozdíl jednoho bodu.

10:01

Začala druhá čtvrtina.

10:00

První čtvrtina skončila.

09:50

Nyara Saballyová 10 sekund před koncem první čtvrtiny navýšila na rozdíl 4 bodů.

09:16

Maria Condeová proměnila jen jeden z trestných hodů a rozdíl je dvoubodový.

08:17

Ezi Magbegorová dokázala vrátit vedení na stranu USK Praha.

07:51

Vyoralová se dostala k protiútoku a snížila na 16:15.

07:36

Po krásné střele z otočky od Juhaszové jde Schio do tříbodového vedení.

06:37

Schio se znovu dostává do vedení! Arella Guirantesová skvěle dokázala proměnit šanci skórovat a Italky vedou.

06:09

Robyn Parksová trefila další trojku a přitahuje svůj tým na rozdíl jednoho bodu.

05:51

Po dalších dvou bodech Ayayiové z trestných hodů vede USK už o 4 body.

05:16

Dorka Juhaszová byla faulována a házela dvě šestky. Ani jednu z nich bohužel pro Italky neproměnila a rozdíl zůstává stejný.

04:25

Ayayiová se skvěle uvolnila a dostala se ke střele za tři body. Míč skončil v koši a USK znova vede.

04:04

Veronaová se dostala ke snadné střele, byla nehlídaná a nemýlila se. O bod vede Schio.

03:32

Krásná střela za tři body od Robyn Parksové skončila v koši a Američanka snižuje na rozdíl jednoho bodu.

03:12

Po zbytečné ztrátě Italek šla sama na koš Condeová a nemýlila se.

02:57

Ayayiová byla faulována při střele a dostala se ke dvěma trestným hodům, které proměnila.

01:54

Na 4:4 velmi rychle dokázala srovnat Veronaová.

01:39

Ayayiová se dostala k snadnému zakončení po chybě jedné z hráček domácích.

01:37

Na 2:2 z nájezdu srovnala Guirantesová.

00:14

Utkání začalo lépe pro USK, které se připisuje 2 body po koši Cazorlové.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Beretta Famila Schio: Bestagnová, Crippaová, Guirantesová, Juhaszová, Keysová (C), Parksová, Pennaová, Sivkaová, Veronaová
Trenér: Dikaioulakos

ZVVZ USK Praha: Andělová, Ayayiová, Cazorlová, Condeová, Hofová, Magberogová, Oblaková (C), Petlanová, Přibylová, Šípová, Voráčková, Vyoralová
Trenér: Hejková.

Zdravím všechny fanoušky basketbalu! V rámci čtvrtfinále Euroligy žen se v odvetě utkají italské Beretta Famila Schio a české ZVVZ USK Praha. V prvním utkání na palubovce USK zvítězily Češky 78:60 a v sérii vedou 1:0. USK Praha bude potřebovat i v Itálii zvítězit, aby si připsalo druhý bod potřebný k postupu do Final four. Zápas začíná ve 20:00 a sledujte ho společně se mnou v tomhle přenosu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.