Smrž podruhé za sebou porazil Huleše

Estoril - Osmnáctiletý Jakub Smrž podruhé za sebou porazil v přímém boji sedmadvacetiletého Jaroslava Huleše, svého soupeře v MS motocyklů do 125 ccm. Stejně jako před dvěma týdny v Brně i před chvílí v portugalském Estorilu skončili jihočeši v elitní desítce. Dokonce na chlup stejně jako v Brně - Smrž šestý, Huleš sedmý. Jak to je letos zvykem, závod byl dramatický od startu až do cíle a v divokém finále se radoval mladíček Poggiali, který prosvištěl cílem před Uiem o 0,011 vteřiny.

Smrž startující jako sedmý jel s Hulešem (na startu 10.)  podobně jako v Brně téměř vlastní závod. Mnohokrát si vyměnili místa.

I na samotníé špici to poce lý závod na 24 kol pořádně bublalo. Z pětice jezdců se postupně stal čtveřice, trojice, pak dvě dvojice a ty si v posledník kole rozdaly. Ui a Poggialli a Elias se Sannou. Zatímco Poggialli využil lepšího výjezdu z poslední zatáčky a Uie "udělal" na cílové čáře, Elias se Sannou byl mnohem ostřejší.

Od vjezdu do posledního kola, kdy byl na chvíli úspěšnější Sanna, se soupeři během zbytku okruhu na každém metru prali. Strkali se lokty, koleny, vymýšleli fígle a kupodivu ani jeden z nich neupadl. V cíli se radoval důraznější Elias, který si tak udržel celkové vedení před Poggialim a Uiem.

Do 125 ccm: 1. Poggiali (San Marino/Gilera) 42:55,454 min., 2. Ui (Jap./Derbi) 42:55,465, 3. Elias (Šp./Honda) 43:03,760, 4. Sanna (It./Aprilia) 43:03,927, 5. Pedrosa (Šp./Honda) 43:21,684, 6. Smrž (ČR/Honda) 43:25,893, 7. Huleš (ČR/Honda) 43:25,967, 8. Giansanti (It./Honda) 43:26,954, 9. Sabbatani (It./Aprilia) 43:29,436, 10. Vincent (Fr./Honda) 43:31,007.
Průběžné pořadí MS: 1. Elias 158 bodů, 2. Poggiali 145, 3. Ui 119, 4. Cecchinello(It./Aprilia) 108, 5. Azuma (Jap./Honda) 101, 6. Sanna 95, ...13. Huleš 51, 16. Smrž 42.