Ondřej Ježek

Ondřej Ježek | foto: Rob Gray

První body pro nováčka. Ježek byl v MS superbiků v Thajsku třináctý

• 1
Motocyklový jezdec Ondřej Ježek poprvé bodoval v mistrovství světa superbiků. Letošní nováček v šampionátu dojel třináctý ve druhém závodu v Thajsku a získal tři body. I čtvrtý závod v sezoně vyhrál britský obhájce titulu Jonathan Rea a vede seriál se stoprocentním ziskem 100 bodů.

Dnešní závod, který byl přerušen po nehodě Itala Lorenza Savadoriho, dokončilo jen 15 jezdců. Ježek porazil Itala Ayrtona Badoviniho a Ira Eugena Lavertyho.

Rea zvítězil o čtyři sekundy před krajanem a kolegou z týmu Kawasaki Tomem Sykesem a Italem Marcem Melandrim. V čele seriálu má už třicetibodový náskok na dalšího Brita Chaze Daviese, který dojel šestý.

Rea v tropickém vedru zvítězil o čtyři sekundy před krajanem a kolegou z týmu Kawasaki Tomem Sykesem a Italem Marcem Melandrim. V čele seriálu má už třicetibodový náskok na dalšího Brita Chaze Daviese, který dojel šestý.

Závod mistrovství světa superbiků v Buriramu

Druhý závod: 1. Rea 25:02,029, 2. Sykes (oba Brit./Kawasaki) -4,078, 3. Melandri (It./Ducati) -4,195, ...13. Ježek (ČR/Kawasaki) -47,090.
Průběžné pořadí MS: 1. Rea 100, 2. Davies (Brit./Ducati) 70, 3. Sykes 62, ...20. Ježek 3.