Filip Salač na okruhu ve Valencii.

Filip Salač na okruhu ve Valencii. | foto: Profimedia.cz

Velká cena Valencie bez Salače. Při pádu v tréninku si poranil hrudník

• 0
Stihl odjet jen tři kola, než ho zastavila havárie. Motocyklový jezdec Filip Salač si v tréninku na Velkou cenu Valencie při pádu poranil hrudník a ve víkendovém závodě mistrovství světa bude chybět.

Osmnáctiletý český jezdec měl nehodu v dopoledním tréninku a skončil na vyšetření na lékařské klinice na okruhu.

Jediný český účastník MS, jenž startuje v kategorii Moto3, odpoledne na svém instagramovém účtu oznámil, že má poraněný hrudník a ve Velké ceně nebude pokračovat.

„Jsem víceméně v pořádku, jen mě hodně bolí hrudník,“ napsal Salač ještě předtím, než potvrdil svůj konec ve španělském závodě.

Později přiznal, že si z nehody moc nepamatuje. „Hodně jsem se uhodil i do hlavy, moc si toho tedy nevybavuji. Mám silně naražená žebra, ale zlomená nejsou. Při vyšetření na CT byla zjištěna voda a krev v plicích,“ uvedl v tiskové zprávě. „Čeká mě hrudní drenáž. Děkuji všem za zprávy, snad budu brzy v pořádku,“ vzkázal z nemocnice člen týmu Rivacold Snipers.

Rodák z Mladé Boleslavi v dosavadním průběhu sezony získal 30 bodů a v průběžném pořadí mu patří 21. místo. Nejlepším Salačovým výsledkem je osmé místo z úvodního závodu v Kataru. Před týdnem právě ve Valencii skončil devátý.

Do konce šampionátu bude po Valencii zbývat už jen závod v Portugalsku 22. listopadu.