Stanislav Řezáč

Stanislav Řezáč | foto: Tomáš Nohejl

Zklamání pro Řezáče. Na Vasově běhu byl šestý, vyhrál Jörgen Aukland

• 23
Stanislav Řezáč poprvé v posledních čtyřech letech neskončil mezi nejlepší trojicí ve Vasově běhu. Český dálkový lyžař dorazil do cíle 89. ročníku na šestém místě. Závod na 90 kilometrů klasickou technikou podruhé v kariéře vyhrál Nor Jörgen Aukland.

Druhý dojel o necelé dvě vteřiny Švéd Daniel Tynell a třetí byl Jörgenův starší bratr Anders Aukland. Vítěz předchozích tří ročníku Jörgen Brink ze Švédska se musel spokojit se čtvrtý místem.

O výsledku závodu ze Sälenu do Mory ve Švédsku se rozhodovalo dle tradice posledních let až v posledních metrech. Řezáč jel na hladkých lyžích a tentokrát neměl dost sil. Kontakt s pěticí soupeřů ztratil dva kilometry před cílem.

Loni a v letech 2009 a 2010 byl Řezač třetí, předloni dojel druhý jen o tři desetiny sekundy.

Jörgen Aukland se snažil roztrhat šestici běžců v čele už pět kilometrů před cílem, ale ujel jim až na posledním půl kilometru. "Šel jsem do toho a byl jsem překvapen, že nikdo nestačil a jsem nesmírně nadšený. Jsem rád, že jsem dokázal výhru zopakovat, je to opravdu nádherný pocit," řekl Jörgen Aukland, vítěz i z roku 2008.

Brink jel dlouho nenápadně, netlačil se dopředu a zkusil se v závěru udržet s Jörgenem Auklandem, ale ve finiši odpadl. "Měl jsem den před startem
trochu teplotu, takže jsem se cítil na startu slabý a neměl na závěr sílu," řekl Brink.

Vasův běh, závod FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování

90 km klasicky

(90 km klasicky):
Muži:
1. J. Aukland (Nor.) 3:50:48,9, 2. Tynell (Švéd.) -1,7, 3. A. Aukland (Nor.) -2,1, 4. Brink -6,1, 5. Eriksson (oba Švéd.) -16,4, 6. Řezáč (ČR) -24,6.

Průběžné pořadí Ski Classics (po 4 z 6 závodů): 1. A. Aukland 560 b., 2. J. Aukland 560, 3. Řezáč 378, ...10. Bauer 160, 16. Novák (oba ČR) 104.

Ženy: 1. Ahrlinová-Kveliová (Nor.) 4:22:22,2, 2. Bonerová (Švýc.) -1:28,8, 3. Hanssonová (Švéd.) -9:29,4.

Průběžné pořadí Ski Classics (po 4 z 6 závodů): 1. Bonerová 720, 2. Ahrlinová-Kveliová 528, 3. J. Hanssonová 44