Tomáš Kraus

Tomáš Kraus | foto: Nike

Skikrosař Kraus vyhrál další závod Světového poháru

• 2
Podruhé v sezoně se radoval český skikrosař Tomáš Kraus z triumfu v závodě Světového poháru. V norském Vossu nenašel přemožitele a upevnil si tak průběžné vedení v seriálu.
Dvojnásobný mistr světa a trojnásobný vítěz SP Kraus má nyní v čele náskok 123 bodů před Rakušanem Andreasem Mattem, jenž dnes skončil třetí.

"Půjde se mi dobře spát, konečně jsem po delší době zase vyhrál," řekl Kraus. Většinou se mu daří v evropských závodech. "Asi je to tím, že mi
vyhovují těžší tratě," dodal.

Právě ve Vossu se lyžaři museli vyrovnat s náročnou tratí, v níž se kvůli
nepevnému podkladu dělaly díry a koryta. Kvalifikaci kvůli tomu nedokončili například spolufavorité Enak Gavaggio a Ted Piccard z Francie.

Nejlepší český skikrosař postoupil v Norsku do vyřazovacích kol z
kvalifikace devátým nejrychlejším časem. Ze čtyř následujících jízd
nevyhrál jen ve čtvrtfinále, v němž obsadil druhé místo za Rakušanem
Thomasem Zangerlem.

Pořadí si však vyměnili jak v semifinále, tak v rozhodující finálové jízdě.
Druhý český reprezentant Zdeněk Šafář nedokončil už osmifinálovou jízdu a celkově byl klasifikován jako devatenáctý.

Výsledky

Muži: 1. Kraus (ČR), 2. Zangerl, 3. Matt (oba Rak.), 4. Takizawa (Jap.), 5. Hayer, 6. Barr (oba Kan.), ...19. Šafář, 53. Čermák (oba ČR).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 10 závodů): 1. Kraus 400, 2. Matt 277, 3. Delbosco (Kan.) 270, ...27. Šafář 53.

Ženy: 1. Davidová (Fr.), 2. Gutensohnová, 3. Huttaryová (obě Rak.), 4. McIvorová, 5. Serwaová (obě Kan.), 6. Grauvoglová (Něm.), ...36. Baierová (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 10 závodů): 1. Davidová 480, 2. Gutensohnová 269, 3. Huttaryová 268.