ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Reuters

Zemanová zakončila pohárovou sezonu skikrosařů dvanáctým místem

• 0
Česká skikrosařka Andrea Zemanová zakončila sezonu Světového poháru 12. místem v Arose, celkově je devatenáctá. V netradičním sprinterském závodě vypadla ve čtvrtfinále.

V seriálu, v kterém měla vynucenou pauzu po lednové zlomenině žeber, skončila devatenáctá. Další česká lyžařka Nikol Kučerová vracející se po vážném zranění kolena obsadila celkově 28. příčku.

Křišťálové glóby získali stejně jako loni Švédka Anna Holmlundová a Francouz Jean Frederic Chapuis. Oba přijeli do Arosy už jako jistí vítězové, Holmlundová nicméně završila sezonu pátým triumfem z dvanácti možných.

„Je to dost vtipná trať formou sprintu - krátká, ale zase něco nového a zajímavého. Můžeme si vybrat ze tří možností projetí,“ uvedla Zemanová na facebooku k netradiční podobě trati. Nejlepším výsledkem třiadvacetileté lyžařky v této sezoně byla pátá příčka před Vánoci v italském Innichenu. Loni byla v SP celkově jedenáctá.

Světový pohár ve skikrosu

Arosa (Švýcarsko)

Muži: 1. Denščikov (Rus.), 2. Öhling Norberg (Švéd.), 3. Delbosco (Kan.).
Konečné pořadí (po 12 závodech): 1. Chapuis (Fr.) 694 b., 2. Delbosco 554, 3. Leman (Kan.) 523.

Ženy: 1. Holmlundová (Švéd.), 2. Thompsonová (Kan.), 3. Baronová (Fr.), ...12. Zemanová, 24. Kučerová (obě ČR).
Konečné pořadí (po 12 závodech): 1. Holmlundová 975, 2. Thompsonová 737, 3. Baronová 612, ...19. Zemanová 189, 28. Kučerová 42.