Šárka Pančochová

Šárka Pančochová | foto: Michal Sváček, MAFRA

Pančochová skončila v Itálii šestá, finále po pádu v tréninku nejela

• 0
Snowboardistka Šárka Pančochová nenastoupila kvůli těžkému pádu z tréninku do dnešního finále Světového poháru v Big Airu v italské Modeně. Česká reprezentantka tak obsadila šesté místo, závod vyhrála Reira Iwabučiová z Japonska.

Juniorská mistryně světa z Big Airu Pančochová prošla z páteční kvalifikace z šestého místa. Před finále spadla v posledním tréninkovém skoku.

„Škoda. Šlo jí to, ale smeklo se jí to při odrazu a letěla do půlky dopadu hlavou napřed. Na poslední chvíli šla do kotoulu na záda,“ řekl ČTK trenér Martin Černík. „Může chodit pomalu a nic nemá zlomeného. Mohlo to být horší, ale pro finále byla mimo provoz,“ dodal.

V úvodním dílu SP v novozélandské Cardroně skončila Pančochová čtvrtá v kvalifikaci a na stejném místě i celkově, jelikož finále bylo zrušeno kvůli větru. Další závod SP v Big Airu je na pořadu v půlce prosince v Pekingu, poslední v této disciplíně o týden později v Atlantě.

Závody Světového poháru ve snowboardingu v Modeně

Big Air: Muži: 1. Laframboise 172,50 b., 2. McMorris (oba Kan.) 168,00, 3. Corning (USA) 166,25.
Průběžné pořadí SP (po 2 ze 4 závodů): 1. Corning 1600 b., 2. Laframboise 1500, 3. Gerard (USA) 920.

Ženy: 1. Iwabučiová (Jap.) 176,50 b., 2. Voigtová (Kan.) 126,75, 3. Gasserová (Rak.) 109,75, ...6. Pančochová (ČR) - nenastoupila do finále.
Průběžné pořadí SP (po 2 ze 4 závodů): 1. Iwabučiová 1400, 2. Rukajärviová (Fin.) 1000, 3. Ormerodová (Brit.) 910, 4. Pančochová 900