Medaile vezou jen juniorské štafety

H a u t e - M a u r i e n n e - Juniorské štafety biatlonistů vybojovaly na mistrovství Evropy ve Francii dvě medaile, zatímco dospělým se nedařilo - ženy skončily sedmé, muži jedenáctí. Juniorky vybojovaly stříbro na trati 3x7,5 kilometru, junioři byli třetí. Štafetu juniorek rozběhla Magda Rezlerová a po prvním úseku byla druhá. Klára Moravcová musela po nepřesné střelbě na jeden trestný okruh a štafeta klesla na třetí místo. Zpět ke stříbru tým vytáhla na posledním úseku Zdena Vejnarová. Jasně vyhrály Rusky, na které české biatlonistky ztratily téměř dvě minuty.

Ze souboje juniorů vyšli vítězně Rusové o čtyři minuty před Francií. České družstvo ve složení Jiří Faltus, Michal Šlesingr, Milan Faltus a Jaroslav Soukup bylo třetí. Po pátečním volnu pokračuje evropský šampionát v sobotu sprinty a v neděli skončí stíhacími závody.

Štafety
Muži - 4x7,5 km:
1. Německo 1:24:24,1 hod, (0 trestných okruhů), 2. Polsko -2:14,1 min. (2), 3. Itálie -2:18,0 (0)... 11. Česko (Holubec, Graclík, Kristejn, Málek) -6:45,9 (2).
Ženy - 4x7,5 km: 1. Německo 1:40:06,5 (1), 2. Rusko -17,6 (0), 3. Ukrajina -45,9 (1)... 7. Česko (Faltusová, Dufková, Janoušková, Doskočilová) -7:24,2 (1).
Junioři - 4x7,5 km: 1. Rusko 1:28:47,3 (0), 2. Francie -4:07,1 (0), 3. Česko (J.
Faltus, Šlesingr, M. Faltus, Soukup) -6:28,3 (2).
Juniorky - 3x7,5 km: 1. Rusko 1:19:04,2 (1), 2. Česko (Rezlerová, Moravcová, Vejnarová) -1:59,7 (1), 3. Francie -2:55,4 (2).