Maier tuto sezonu poprvé vyhrál

Lake Louise - Dříve to byl běžný pohled, ale v této sezoně si Herman Maier vychutnal nejvyšší stupínek úplně poprvé. Rakouský lyžař suverénně vyhrál superobří slalom v Lake Louise a ukázal, že se s ním musí i nadále počítat. Trojnásobný vítěz Světového poháru porazil svého krajana a vítěze sobotního sjezdu Michaela Walchhofera o 26 setin.

Třetí skončil další Rakušan a obhájce celkového prvenství v seriálu Stephan Eberharter. Triumf rakouských barev stvrdil čtvrtým místem Benjamin Raich.

Vítězný Maier si pochvaloval profil technicky náročné tratě. "Vyhovuje mi, když je na trati více zatáček, proto se mi lépe jezdí v techničtějších disciplínách," řekl Rakušan, který v sobotním sjezdu skončil devátý.

Lyžař ze Salcburku vyhrál v kanadském Lake Louise všechny tři superobří slalomy, kterých se zde v rámci Světového poháru zúčastnil. "Super G je disciplína, kde můžete uplatnit perfektní techniku oblouku ve vysoké rychlosti. A právě to zjevně umím dobře," komentoval své schopnosti Maier.

Výsledky: 1. Maier 1:36,69 min., 2. Walchhofer -0,26, 3. Eberharter -0,55, 4. Raich (všichni Rak.) -0,95, 5. Kjus (Nor.) -1,29, 6. Guay (Kan.) -1,35, 7. Solbakken (Nor.) 1,36, 8. Järbyn (Švéd.) -1,47, 9. Büchel (Licht.) -1,53, 10. Rahlves (USA) a Svindel
(Nor.) oba -1,58, 12. Fill (It.) -1,61, 13. F. Strobl -1,75, 14. J. Strobl (oba Rak.) -1,77, 15. Hudec (Kan.) -1,91.
Průběžné pořadí SP po pěti závodech:  1. Miller (USA) 213 bodů, 2. Walchhofer 204, 3. Maier 180, 4. Palander (Fin.) 169, 5. Schifferer 159, 6. Knauss 148, 7. Raich (všichni Rak.) 145, 8. Covili (Fr.) 130, 9. Guay 120, 10. Kjus (Nor.) 107.