Götschlová

Götschlová - Rakušanka Renate Götschlová si jede pro vítězství ve sjezdu v Haus im Ennstalu | foto: čtk - AP

Götschlová už vede Světový pohár

H a u s i m E n n s t a l - Sjezdařky prožily pernou sobotu, když na rozdíl od mužů, kterým počasí opět zhatilo naděje na start sjezdu ve Wengenu, odjely v rakouském Haus im Ennstalu hned dva závody. V obou se na stupně vítězů prosadily Kanaďanka Melanie Turgeonová a Rakušanka Renate Götschlová. Ta vyhrála doplední sjezd a odpoledne v superobřím slalomu dojela třetí, Kanaďanka skončila třetí a druhá. Götschlová se tak dostala do vedení Světového poháru před Chorvatku Janicu Kosteličovou. Tato slalomářka byla překvapivě na startu, ale neuspěla: ve sjezdu byla 27., v super-G o jednu pozici hůře. České lyžařky v Rakousku nestartovaly.

Lyžařky měly mezi oběma závody pouze tříhodinovou přestávku. Cavagnoudová se s ní také dokázala perfektně vypořádat, protože dopoledne skončila čtvrtá. V super-G dosáhla druhého vítězství v sezoně a celkově sedmého v kariéře.

Superobří slalom naopak vůbec nevyšel Italce Isolde Kostnerové, druhé ze sjezdu. Hned v horní pasáži vynechala branku a nebyla klasifikována.

"Vítězství mě těší dvojnásob, protože jsem vyhrála před domácím publikem a navíc se závod jel jen dva týdny před mistrovstvím světa v Sankt Antonu," řekla Götschlová po vítězství ve sjezdu. Ten nedokončila řada favoritek: Švédka Pernila Wibergová, Švýcarka Corinne Reyová-Belletová ani domácí Brigitte Obermoserová. Všechny skončily v poslední zatáčce před cílem. "Byla tam ledová plotna. Všimla jsem si jí při prohlídce trati a byla na to připravená," řekla ke kritickému místu Turgeonová.

Superobří slalom: 1. Cavagnoudová (Fr.) 1:28,48 min., 2. Turgeonová (Kan.) -0,27 s., 3. Götschlová -0,59, 4. Dorfmeisterová 0,64, 5. Obermoserová (všechny Rak.) -0,96, 6. Montilletová (Fr.) -1,00, 7. Laliveová (USA) -1,27, 8. Brydonová (Kan.) -1,38, 9. Meissnitzerová (Rak.) -1,42, 10. Gergová (Něm.) -1,43, 11. Hereggerová (Rak.) -1,47, 12. Jacquemodová (Fr.) -1,68, 13. Putzerová (It.) -1,75, 14. Suhadolcová (Slovin.) -1,78, 15. Ceccarelliová (It.) -1,80.
Pořadí super-G po čtyřech závodech: 1. Cavagnoudová 360 bodů, 2.  Dorfmeisterová 242, 3. Götschlová 214, 4. Montilletová 171, 5. Ertlová 150, 6. Reyová-Belletová (Švýc.) 141.

Sjezd: 1. Götschlová (Rak.) 1:44,00, 2. Kostnerová (It.) -0,05, 3. Turgeonová (Kan.) -0,08, 4. Cavagnoudová -0,10, 5. Montilletová (obě Fr.) -0,79, 6. Brydonová (Kan.) -0,93, 7. Laliveová (USA) -1,10, 8. Borghiová (Švýc.) -1,39, 9. Suhadolcová (Slovin.) -1,40, 10. Geretyová (Kan.) -1,41, 11. Gergová (Něm.) -1,59, 12. Dumermuthová (Švýc.) -1,68, 13. Braunerová (Něm.) -1,70, 14. Dorfmeisterová -1,73, 15. Schneiderová (obě Rak.) -1,74.
Pořadí sjezdu SP po pěti závodech: 1. Kostnerová 376 bodů, 2. Götschlová 353, 3. Cavagnoudová 220, 4. Montilletová 215, 5. Obermoserová (Rak.) 211, 6. Turgeonová 159.

SP po 18 závodech: 1. Götschlová 741, 2. Kosteličová (Chorv.) 707, 3. Cavagnoudová 694, 4. Nefová (Švýc.) 644, 5. Dorfmeisterová 641, 6. Ertlová 634, 7. Obermoserová 500, 8. Kostnerová 499, 9. Reyová-Belletová 450, 10. Pärsonová (Švéd.) 434.