Götschlová byla znovu nejrychlejší

Cortina d´Ampezzo - Na své nejlepší roky vzpomíná na nejvyšších stupních vítězů lyžařka Renate Götschlová. Za dva dny stihla v Itálii vyhrát dva závody Světového poháru. Po pátečním super-G, triumfovala i sobotnímu sjezdu a po březnové operaci kolena se bývalá světová šampionka definitivně vrátila do své někdejší špičkové formy. "Byl to bláznivý týden. Je to neuvěřitelné - jedno druhé místo a dvě vítězství," bilancovala žeň úspěchů z Cortiny.

Sobotní sjezd byl posledním před mistrovstvím světa ve Svatém Mořici. Götschlová jej vyhrála s náskokem 29 setin vteřiny před Američankou Kirsten Clarkovou, jež se druhým místem dočkala nejlepšího výsledku v sezoně a dělí se o vedení v pořadí sjezdu SP.

Spolu s ní je v čele shodným ziskem 245 bodů olympijská vítězka Carole Montilletová z Francie, jenž dnes dojela za další Rakušankou Michaele Dorfmeisterovou čtvrtá. Vedoucí závodnice celkového pořadí SP Janica Kosteličová z Chorvatska obsadila osmé místo.

V neděli zakončí program v italském středisku závod v obřím slalomu.

Sjezd: 1. Götschlová (Rak.) 1:30,74, 2. Clarková (USA) -0,29, 3. Dorfmeisterová (Rak.) -0,33, 4. Montilletová (Fr.) -0,44, 5. Mendesová (USA) -0,68, 6. Putzerová (It.) -0,82, 7. Gergová (Něm.) -0,91, 8. Kosteličová (Chorv.) -1,01, 9. Kostnerová (It.) -1,12, 10. Turgeonová (Kan.) -1,19, 11. Berthodová (Švýc.) -1,28, 12. Meissnitzerová (Rak.) a Laliveová (USA) obě -1,36, 14. Jacquemodová (Fr.) -1,39, 15. Rey-Belletová (Švýc.) a Ceccarelliová (It.) -1,44.
Průběžné pořadí SP (po 21 závodech): 1. Kosteličová 1168, 2. Putzerová 685, 3. Dorfmeisterová 602, 4. Montilletová 598, 5. Ertlová (Něm.) 513, 6. Clarková 483, 7. Nefová (Švýc.) 470, 8. Götschlová 466, 9. Pärsonová (Švéd.) 460, 10. Meissnitzerová 459... 50. Záhrobská (ČR) 97.
Průběžné pořadí SP ve sjezdu (po čtyřech závodech): 1. Clarková a Montilletová obě 245, 3. Dorfmeisterová 232, 4. Götschlová 218, 5. Rey-Belletová 149, 6. Gergová 136.