Francouzka Montilletová dominovala v Ga-Pa

G a - P a - Carole Montilletová vyhrála páteční superobří slalom Světového poháru v Garmisch-Partenkirchenu a oslavila první vítězství v seriálu v kariéře. Francouzka porazila o jedinou setinu sekundy Rakušanku Renate Götschlovou. Třetí místo obsadila další rakouská lyžařka Brigitte Obermoserová a až na čtvrté pozici dokončila závod čerstvá mistryně světa ze St. Antonu Regine Cavagnoudová z Francie. Sedmadvacetiletá Montilletová, která absolvovala svůj první závod ve Světovém poháru v prosinci 1991, dosud dokázala dojet jednou na druhém a jednou na třetím místě.

"Už během jízdy jsem si stačila uvědomit, že jsem udělala jen minimum chyb, ale že
nakonec vyhraji, to mi došlo až dole," radovala se Francouzka. V cíli více než dvoukilometrové trati měla v přepočtu na délku před Götschlovou náskok pouhých 25 centimetrů.

Götschlová po dojezdu do cíle zavzpomínala na závod ve Flachau v roce 1995, kde také rozhodla setiny sekundy. Tehdy však v její prospěch, s druhým místem se musela spokojit Němka Katja Seizingerová. Rakušanka tentokrát udělala hned dvě velké chyby. "Měla bych být nakonec ráda, že to stačilo, abych porazila Cavagnoudovou," přiznala Götschlová.

V čele průběžného hodnocení disciplíny se i nadále drží Francouzka, Rakušanka však zásluhou dnešního výsledku zredukovala její náskok na 156 bodů. Do konce sezony přitom zbývá odjet už
jen tři superobří slalomy.

Spokojená byla i Obermoserová, která se ve vlastních očích aspoň zčásti rehabilitovala za neúspěch v super-G na mistrovství světa. "V tréninku se mi pokaždé zdálo, že jsem na tom dobře, ale závody se mi už tolik nepovedly," vrátila se k šampionátu v St. Antonu. "Tentokrát to vyšlo v tréninku i při závodě," dodala Obermoserová.

Dalším Rakušankám už se tolik nedařilo. Michaela Dorfmeisterová, která v St. Antonu trochu překvapivě vybojovala titul ve sjezdu, skončila až devatenáctá. Štěstí v neštěstí měla Alexandra Meissnitzerová, jíž stejně jako Hermannu Maierovi před mistrovstvím světa v Kitzbühelu na trati vypovědělo službu vázání. Z pádu ale vyvázla bez zranění.

"Byla jsem posazená dost vzadu, když jsem najela na hrbol. Vázání tu ránu neuneslo a povolilo," pravila smutně Meissnitzerová. Větší smůlu měla Francouzka Floriane Paturelová, která byla po pádu převezena s podezřením na zlomeninu nohy vrtulníkem do nemocnice.

Výsledky
1. Montilletová (Fr.) 1:23,15, 2. Götschlová 1:23,16, 3. Obermoserová (obě Rak.) 1:23,36, 4. Cavagnoudová (Fr.) 1:23,48, 5. Wibergová (Švéd.) 1:23,57, 6. Kostnerová (It.) 1:23,79, 7. Fjeldavlieová (Nor.) 1:23,85, 8. Clarková (USA) 1:23,92, 9. Turgeonová (Kan.) 1:24,07, 10. Reyová-Belletová (Švýc.) 1:24,13, 11. Hereggerová (Rak.) a Braunerová (Něm.) obě 1:24,39, 13. Suhadolcová (Slovin.) 1:24,52, 14. Putzerová (It.) 1:24,53, 15. Kosteličová (Chorv.) 1:24,57.
Průběžné pořadí SP (po 26 závodech): 1. Kosteličová 1056, 2. Götschlová 965, 3. Cavagnoudová 890, 4. Dorfmeisterová (Rak.) 821, 5. Nefová (Švýc.) 820, 6. Kostnerová 635, 7. Ertlová (Něm.) 634, 8. Obermoserová 561, 9. Reyová-Belletová 508, 10. Pärsonová (Švéd.) 503.
Průběžné pořadí ve SP v super-G (po 6 závodech): 1. Cavagnoudová 510, 2. Götschlová 354, 3. Montilletová 295, 4. Dorfmeisterová 294, 5. Turgeonová 239, 6. Kostnerová 181.