Bátory překvapil, Bauer byl dvanáctý

Davos - Do první desítky se tentokrát ve Světovém poháru nevešel běžec na lyžích Lukáš Bauer. V závodě na 15 km klasickou technikou skončil dvanáctý. Velký úspěch získal slovenský reprezentant Ivan Bátory, když v Dyvosu doběhl třetí za vítězem Erlingem Jevnem z Norska a vedoucím mužem seriálu Perem Elofssonem ze Švédska.

Jevne triumfoval ve Světovém poháru potřetí, před Elofssonem měl v cíli náskok 11,3 vteřiny. Bátory byl dvě vteřiny pomalejší. Bauer ztrácel téměř 50 vteřin, na prvním mezičasu po 2800 metrech byl ještě spolu se Španělem Johannem Mühleggem osmý s minimálním odstupem za Jevnem a Bátorym. Původně byl třináctý, o místo výše mu pomohla diskvalifikace jedenáctého Rusa Vitalije Děnisova.

V průběžném pořadí Světového poháru má vedoucí Elofsson už víc než stobodový náskok. Druhý je Nor Anders Aukland, který v závodě nestartoval, Jevne se posunul na třetí místo. Bauer je desátý, dvě příčky za Bátorym.

Muži, 15 km klasicky: 1. Jevne (Nor.) 40:55,3, 2. Elofsson (Švéd.) -11,3, 3. Bátory (SR) -13,3, 4. Estil (Nor.) -15,2, 5. Teichmann (Něm.) -18,7, 6. Hjelmeset -23,6, 7. Alsgaard (oba Nor.) -24,5, 8. Ivanov (Rus.) -26,7, 9. Veerpalu (Est.) -44,4, 10. Mühlegg (Šp.) -46,6... 12. Bauer -49,8, 33. Magál -1:45,2, 44. Koukal (všichni ČR) -1:56,0.

Pořadí SP (po šesti závodech): 1. Elofsson 349 bodů, 2. Aukland (Nor.) 247, 3. Jevne 230, 4. Alsgaard 215, 5. Mühlegg 213, 6. Estil 210, 7. Mae (Est.) 145, 8. Bátory 141, 9. Zorzi (It.) 136, 10. Bauer 126, ...21. Koukal 72.

Slovenský běžec na lyžích Ivan Bátory (vpravo) obsadil 15. prosince třetí místo v závodu Světového poháru na 15 kilometrů klasickou technikou v Davosu. Zleva druhý Per Elofsson ze Švédska a vítěz Erling Jevene z Norska.