Zubří zdolalo Prešov a vede tabulku

Zubří - Házenkáři Zubří si v dohrávce 11. kola upevnili první místo v extralize vítězstvím nad třetím Prešovem 42:34. Poslední utkání 15. kola přineslo historickou první výhru Plzně nad Duklou v poměru 25:22. Překvapení přinesla také dohrávka poháru, ve které třetiligová Polanka vyřadila extraligovou Třeboň.

Zubří - Prešov 42:34 (21:14)

Do poloviny prvního poločasu byl stav vyrovnaný, pak si domácí dobrou obranou a rychlým protiútokem vytvořili výraznější náskok. Po přestávce už ovládli palubovku a přesvědčivě zvítězili.

Nejvíce branek: M. Hrstka 9, Kulišťák 8, Opálka 6/2, Číp 6 - Tumidalský 10, Fuňak 6, Huňady 6/3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/2 - 4/4. Vyloučení: 4:3. Diváci: 1100.

Ostatní výsledky 11. kola
Lovosice - Jičín 25:20 (11:6)
Hranice - Plzeň 37:23 (17:10)
Bystřice pod Hostýnem - Hustopeče 36:30 (13:12)
Třeboň - Kopřivnice 22:33 (9:13)
Dukla - Karviná 35:33 (14:16)

Plzeň - Dukla Praha 25:22 (9:11)

Plzeňští házenkáři se po třech prohrách dočkali vítězství a navíc poprvé v historii extraligy porazili Duklu Praha.

Trenér Dukly Pavel Pauza dlouhá léta hrával pod současným plzeňským koučem Vladimírem Habrem, a jejich souboj byl především velkou taktickou bitvou.

V prvním poločase profesorská hra hostí platila na plzeňský výběr, který se marně snažil dotáhnout vedení Pražanů, o které se velkou měrou postaral výborně chytající Petržala. Po přestávce však Lokomotiva, hnána fanoušky, zabojovala a zápas otočila.

Nejvíce branek: Bečvář 6, Šetlík 5/2, Zeus 4 - Stehlík 7, Kotrč 5, Straka 3. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 2/2 - 1/1. Vyloučení: 1:4. Diváci: 760.

Ostatní výsledky 15. kola
Lovosice - Prešov 29:26 (15:14)
Zubří - Třeboň 51:24 (27:9)
Jičín - Frýdek-Místek 30:24 (15:10)
Hranice - Bystřice pod Hostýnem 34:24 (18:13)

Polanka zaskočila v poháru ligovou Třeboň

Extraligoví házenkáři Jiskry Třeboň překvapivě vypadli v třetím kole Českého poháru po prohře na hřišti třetiligové Polanky. Domácí tým zvítězil 34:32 po druhém prodloužení a postoupil do osmifinále. V něm se Polanka příští týden utká s Kopřivnicí.

DTJ Polanka - Jiskra Třeboň 34:32 po druhém prodl. (29:29, 14:14)

Program osmifinále (10. až 12. prosince):
Gumárny Zubří - Bystřice pod Hostýnem, Šumperk - Dukla Praha, Baník Karviná - Lokomotiva Plzeň, Maloměřice - Kovo Ledeč, Lovosice - Frýdek-Místek, VŠ Plzeň - Lokomotiva Plzeň SCM, Kopřivnice - Polanka, Gumárny Zubří SCM - Hranice.