Karel Holubec z Lovosic faulovaný soupeřem.

Karel Holubec z Lovosic faulovaný soupeřem. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Lovosičtí házenkáři porazili Plzeň gólem v poslední sekundě

• 0
Lovosičtí házenkáři se po karanténě kvůli nákaze koronavirem vrátili do extraligy vítězstvím 33:32 nad Plzní, rozhodl gól Jana Kupy v poslední sekundě. První duel po třítýdenní pauze naopak nevyšel pražské Dukle, jež podlehla 23:31 v Zubří.

Lovosice stihly před nucenou přestávkou odehrát jen jedno vítězné utkání proti Novému Veselí, v sobotu se ale dlouho zdálo, že na něj nenavážou. Většinu zápasu vedl loňský mistr Plzeň. Domácí poprvé srovnali až v 52. minutě a poté už žádný tým nevedl o více než o jeden gól.

Na začátku 59. minuty byl ještě stav 32:31 pro hosty, pak ale srovnal Jaroslav Trkovský a v čase 59:59 skóroval z posledního útoku Kupa.

Domácí hráč po odpískaném faulu vzal ze země při protestech Plzeňských míč a střelou pod horní tyč rozhodl. Bezprostředně po jeho trefě zazněla závěrečná siréna.

Pražská Dukla nenavázala na úvodní vítězství nad Maloměřicemi a v Zubří prohrála o osm branek. Valašský tým bodoval ve čtvrtém utkání poprvé v sezoně.