Francouzští házenkáři Nikola Karabatic (vlevo) a Didier Dinart se radují z postupu do finále ME. | foto: AP

O titul házenkářských mistrů Evropy se utkají Francouzi a Chorvaté

• 0
Francie - Chorvatsko. Takové bude obsazení nedělního finále mistrovství Evropy házenkářů v Rakousku. Zatímco Francouzi porazili v semifinále Island 36:28, Chorvaté si poradili s Polskem 24:21

Francouzi tak dál útočí na unikátní hattrick: po triumfech z olympijských
her v Pekingu a loňského mistrovství světa touží i po evropském titulu. S
Islandem se před dvěma lety střetli v olympijském finále a podobně jako
dnes vyhráli jednoznačným brankovým rozdílem. Devíti góly k postupu přispěl Nikola Karabatic.

V druhém semifinále vyšel úvodní poločas lépe Polsku, které po 30 minutách vedlo 10:9. Jenže po změně stran se třikrát za sebou trefil Duvnjak a Chorvati už vedení z rukou nepustili. Finále Francie - Chorvatsko se hrálo i na loňském MS, Chorvati v domácím prostředí v Záhřebu podlehli soupeři o pět branek.