Chorvatský házenkář Marino Marič | foto: AP

Chorvatští házenkáři slaví evropský bronz, na Nory se nedostalo

• 2
Chorvatští házenkáři získali na mistrovství Evropy bronz. V utkání o třetí místo v Krakově porazili Norsko 31:24 a po čtyřech letech se vrátili na medailové pozice. Zároveň si zajistili postup na mistrovství světa, Norové se v červnové baráži utkají se Slovinskem.

Ve finále evropského šampionátu proti sobě od 17:30 nastoupí týmy Německa a Španělska.

Krátce před poločasem mělo Chorvatsko už pětibrankový náskok, ale Norové, kteří v semifinále prohráli s Německem až po prodloužení, dokázali po změně stran vyrovnat. Závěr však znovu vyšel mnohem lépe Chorvatsku, které se mezi nejlepší evropskou čtveřici probojovalo posedmé za sebou.

Norové i přes porážku odehráli nejlepší šampionát v historii, dosud byli nejvýše šestí. Chorvatsko, pořádající země příštího ME v roce 2018, přidalo k dvěma evropským stříbrům třetí bronz.