Jarmila Kočí (vpravo) z Veselí proniká do obrany Slavie. Brání ji Hana Kutlvašrová a Petra Vítková | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

Mistrovská Slavia zahájila interligu házenkářek výhrou v Trenčíně

• 0
České házenkářské mistryně ze Slavie Praha vstoupily do nového ročníku interligy vítězstvím 35:29 v Trenčíně. Hned zkraje sezony potvrdila střeleckou formu Klára Černá, která konto domácího týmu zatížila 12 brankami.

Zápas byl vyrovnaný do stavu 10:10, pak Slavia využila slabší koncovku soupeře a poločas vyhrála o tři góly.

Českému mistrovi se ale nepovedl úvod druhé půle a až od znovu vyrovnaného stavu 20:20 rozhodly Pražanky trhákem zápas ve svůj prospěch.

Roli favorita potvrdilo i vicemistrovské Veselí nad Moravou, ale na palubovce nováčka z Mostu vyhrálo jen o dva góly 27:25. Sedm minut před koncem to bylo dokonce jen o gól, ale domácí už skórovaly jenom jednou.

Slovenský mistr ŠKP Bratislava také nezaváhal a porazil Olomouc 30:22. Se slovenským soupeřem prohrál i Písek, který podlehl domácí Šale 30:34.