TRÁPENÍ. Házenkářka Zuzana Drotárová se nechává ošetřovat, ani to Veselí nad Moravou k bodům v Mostě nepomohlo. | foto: Karel Pešek, MF DNES

Házenkářky Veselí nad Moravou podruhé v krátké době prohrály

• 0
Házenkářkám Veselí nad Moravou se nedaří. Před dvěma týdny prohrály v interlize s Olomoucí a v sobotu ztratily s Mostem. Na severu Čech podlehly 24:27.

Mostu se podařil rozhodující trhák mezi 45. a 55. minutou, hlavně díky přesně mířící Martínkové odskočil na pětibrankový rozdíl a hráčky Veselí už
ztrátu nedokázaly dohnat.

Zato Písek překvapil výhrou nad druhým týmem tabulky Šaľou, a to o pět branek 32:27. Jihočešky, v jejichž dresu dominovala ve druhé půli Krouská,
zůstaly v tabulce osmé.

Poruba zvítězila v Partizánském 35:27 a v tabulce se bodově dotáhla na Veselí, které už jen o skóre zůstává nejlepším českým týmem v interlize. Má ale v porovnání s Porubou odehráno o zápas méně.

V pražském Edenu vedl v prvním poločase většinou Zlín, po změně stran ale domácí slávistky otočily skóre ve svůj prospěch. Zlín v závěru ještě dokázal vyrovnat na 25:25, v posledních dvou minutách ale třikrát inkasoval.

Vedení v interlize si pojistily Michalovce jasnou výhrou v Senci (36:19).