Milan Kotrč z Dukly Praha sleduje zákrok svého brankáře Tomáše Petržaly.

Milan Kotrč z Dukly Praha sleduje zákrok svého brankáře Tomáše Petržaly. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Lovosice přes prohru v Plzni udržely první místo, Dukla přehrála Zubří

• 0
Plzeňští házenkáři v utkání 11. kola extraligy připravili druhou porážku v sezoně vedoucím Lovosicím a dotáhli se hned za ně na druhé místo. Dukly porazila obhájce titulu ze Zubří, kterému patří po polovině základní části až osmé místo.

Ve vyrovnané soutěži mají první tři celky stejný počet bodů, další dva týmy mají jednobodovou ztrátu. Ještě osmému Zubří chybí na čelo pouhé čtyři body.

Na plzeňském vítězství nad vedoucím celkem extraligy měl vedle výborně chytajícího brankáře Motlíka velký podíl i střelec Bečvář, který proměnil všechny čtyři sedmimetrové hody a celkem si připsal sedm gólů. V poločase vedli Západočeši 17:9, nakonec ale neudrželi šestibrankový rozdíl, který by je posunul do čela tabulky.

Dukla měla proti Zubří fantastický začátek. Za kvalitní obranou předváděl výtečné zákroky brankář Petržala, takže Zubří vstřelilo první gól až v 17. minutě za stavu 10:0.

V druhém poločase sice hosté snížili až na rozdíl pěti branek, ale Dukla si vítězství bezpečně pohlídala.

Extraliga házenkářů - 11. kolo:

Dukla Praha - Zubří 28:22 (15:5)
Nejvíce branek:
Konšel, Šůstek a Kastner po 5, Šik 4 - Jurka 7/1, Vyjídák 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/1 - 3/2. Vyloučení: 6:4. Diváci: 170.

Karviná - Jičín 23:29 (11:12)
Petrovský 6/1, O. Meca 5 - T. Babák a Kvasnička po 5. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/1. Vyloučení: 5:7. ČK: 40. R. Meca (Karviná). Diváci: 770.

KP Brno - Hranice 25:26 (7:14)
Hubáček 8/1, Dostalík 8 - Stržínek 7, Rachač a Galus po 5. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 5/3 - 0. Vyloučení: 2:7. ČK: Šíra, Brož (oba Hranice). Diváci: 430.

Plzeň - Lovosice 28:24 (17:9)
Nejvíce bodů:
Bečvář 7/4, Petrovský 5, Kust, Strýc a Šindelář po 3 - Motl 7, Sýkora 4/2, Krahulík a Landa po 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/4 - 5/2. Vyloučení: 6:3. Diváci: 750.

Přerov - Frýdek-Místek 27:27 (13:13)
Kavka 9/4, Kovařík 6, Tiller 5 - Kalous 7, Dyba a Kichner po 4. Rozhodčí: B. Frieser, L. Frieser. Sedmimetrové hody: 5/4 - 2/1. Vyloučení: 2:5. Diváci: 251.