Plzeňský David Poloz (s číslem 24) uštědřil tvrdou ránu Vojtěchu Patzelovi z...

Plzeňský David Poloz (s číslem 24) uštědřil tvrdou ránu Vojtěchu Patzelovi z Dukly Praha. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Dvě těsné výhry Plzně a házenkáři Dukly jsou na pokraji vyřazení

• 0
Oba duely čtvrtfinálové série mezi házenkáři Plzně a Dukly Praha rozhodla jediná branka. Západočeši dnes navázali na sobotní výhru 22:21 podobně těsným výsledkem 24:23 a k dokonání odplaty za porážku v loňském finále jim chybí udělat poslední krok. Rozhodující branku vsítil plzeňský Šafář už pět minut před koncem a hostům se ze závěrečného tlaku vyrovnat nepodařilo. Plzeňský gólman Štochl chytil Kastnerovi sedmičku, Pražanům nepomohla ani následná hra bez brankáře.

Také v ostatních čtvrtfinálových sériích je stav 2:0 na zápasy pro domácí týmy. Zuberští vítězové základní části podruhé porazili Frýdek-Místek o pět branek, tentokrát 30:25, i když museli ve druhém poločase dohánět dvougólovou ztrátu.

Po stejném výsledku potvrdily roli papírového favorita Lovosice proti Kopřivnici. Karviná na sobotní desetibrankové vítězství nad Jičínem navázala upracovanější výhrou 28:26, domácí až dvěma góly v poslední minutě zlomili nerozhodný stav.

Série se nyní přesunou do hal soupeřů. Třetí zápasy jsou na programu v sobotu, případné čtvrté na stejných místech v neděli.

Čtvrtfinále play off házenkářské extraligy mužů - 2. zápasy

Plzeň - Dukla Praha 24:23 (14:14)

Nejvíce branek: Poloz 6/4, Šafránek 5, Šafář a Chmelík po 3 - Šůstek 6, Reichl 5, Mubenzem 3. Stav série: 2:0.

Karviná - Jičín 28:26 (12:11)

Nejvíce branek: Nedoma 7, Monczka 5/1, S. Mlotek 4, Brůna 4/1 - Šulc 10/3, Horut 4, Kubík a Rychna po 3. Stav série: 2:0.

Lovosice - Kopřivnice 30:25 (16:14)

Nejvíce branek: Motl 9/2, Klimt a Malý po 6 - Švébiš a Hanus po 4, Petřík 4/4. Stav série: 2:0.

Zubří - Frýdek-Místek 30:25 (12:14)

Nejvíce branek: Klíma 8, Pich 6 - Petrovský 9, Kocich 5/2. Stav série: 2:0.