Frýdek má první výhru, Brno stále čeká

Brno - Házenkáři Frýdku-Místku se dočkali prvního vítězství. Všechny předchozí zápasy prohráli, až nyní v utkání osmého kola uspěli proti Brnu, které však na výhru dál čeká. Marně usilovali o premiérové vítězství házenkáři i poslední Plzně a na palubovce favorita z Hranic nestačili.

Marně usilovali o premiérové vítězství i házenkáři poslední Plzně a na palubovce favorita z Hranic od začátku za soupeřem zaostávali. Domácí celek měl vyrovnanější kádr, brzy si vytvořil až devítibodový náskok a zvítězil 35:29.

Ve zbývajícím duelu týmů ze spodní poloviny extraligové tabulky uspěla podruhé v sezoně Bystřice pod Hostýnem, která porazila Kopřivnici vysoko 29:19 a ztrácí na ni na devátém místě jenom bod.

Brno - Frýdek-Místek 20:33 (10:14)
Zápas se hrál netradičně v hale Tatranu Bohunice, protože v domovské aréně brněnského klubu na Vodově ulici se natáčela Manéž Bolka Polívky.

Až do přestávky dokázalo Královo Pole držet s hosty krok a poločas prohrálo jen o čtyři branky, po změně stran se ale soupeř sérií gólů utrhl a náskok zvyšoval až do konce. Pěti trefami se na jeho výhře podílel i bývalý brněnský hráč Viktor Hastík, ještě o dva víc dal Vojtěch Petrovský.

Nejvíce branek: Chýlek a Matušík 4 - Petrovský 7, Hastík 5. Rozhodčí: Macho - Hájek. Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/1. Vyloučení: 4:7. Diváci: 120.

Bystřice pod Hostýnem - Kopřivnice 29:19 (14:10)
Házenkáři Bystřice pod Hostýnem vybojovali v dnešním duelu týmů ze spodní části extraligové tabulky druhé vítězství v sezoně. Na domácí palubovce porazili v utkání osmého kola Kopřivnici vysoko 29:19 a na svého soupeře už ztrácejí na devátém místě jenom bod.

Utkání bylo vyrovnané pouze v úvodních deseti minutách do stavu 2:2. Poté si domácí vypracovali čtyřbrankové vedení, které po změně stran výbornou obranou v čele s gólmanem Štolcarem ještě zvýraznili.

Nejvíce branek: Houda 7/6, M. Vacula 6, Dobeš a Žůrek po 5 - Hanzelka 5/1, M. Šutala a Winkler po 3. Rozhodčí: Pešta, Poláček. Sedmimetrové hody: 6/6 - 3/1. Vyloučení: 7:4. Diváci: 420.

Hranice - Plzeň 35:29 (19:15)
Plzeňští házenkáři na palubovce favorita usilovali o první vítězství v sezoně, ale od začátku za soupeřem zaostávali. Domácí celek měl vyrovnanější kádr a brzy si vytvořil až devítibodový náskok, který kontroloval. Střelecky se prosadil především na spojce Dan Hojník, autor devíti gólů.

Nejvíce branek: Hojník 9, Pernička 7, Bičaník 6 - Tureček 8, Klíma 5, Kalaš 4. Rozhodčí: Horák, Bečička. Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/4. Vyloučení: 6:4. Diváci: 400.

Třeboň - Jičín 21:26 (11:11)
Jihočeši drželi s favoritem krok jen poločas, který skončil remízou 11:11, po přestávce se už projevila větší zkušenost hostujících hráčů. Ti potvrdili příslušnost k horní polovině tabulky výhrou 26:21.

Nejvíce branek: Mlsna a Mošovský po 4, Šulc, Dušek a Jordák po 3 - Masák a Babák po 5, Král, Bareš a Vtípil po 4. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 2/2 - 1/1. Vyloučení: 7/1 - 6/0. Diváci: 700.