Momentka z extraligového utkání Talent Plzeň - Baník Karviná

Momentka z extraligového utkání Talent Plzeň - Baník Karviná | foto: Petr Eret, MAFRA

Plzeňští házenkáři vyhráli extraligový šlágr v Karviné a vedou o tři body

• 1
Plzeňští házenkáři vyhráli ve šlágru 20. kola extraligy 28:26 v Karviné a zvýšili před svým soupeřem vedení v tabulce. Úřadující šampioni vedou před vicemistrem o tři body.

Plzeň porazila svého největšího rivala posledních let i podruhé v extraligové sezoně, Baník zase vyřadil Talent tým z domácího poháru. Západočechy táhli devítigólový Marko Čurčič a autor osmi branek Jakub Douda.

Na třetí místo tabulky se posunuly Lovosice, jež i díky jedenácti gólům Jana Kupy vyhrály 27:26 v Kopřivnici a předstihly Brno. Královo Pole nečekaně jednoznačně prohrálo 23:31 na hřišti devátého Jičína, jenž bojuje o play off.

Poslední postupovou osmou příčku drží s náskokem tří bodů Zubří, které zachránilo alespoň bod v téměř ztraceném utkání proti Dukle. Valaši prohrávali po prvním poločase o sedm branek a pět minut před koncem ještě o čtyři, dokázali však dovést duel k remíze 29:29. Tři z posledních čtyř gólů zápasu vstřelil Tomáš Mičkal, autor osmi branek.