Házenkář Zubří Matěj Šustáček pálí v duelu s Karvinou.

Házenkář Zubří Matěj Šustáček pálí v duelu s Karvinou. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Házenkáři Plzně, Dukly, Hranic a Karviné vyhráli i druhá čtvrtfinále

• 0
Házenkáři Plzně, pražské Dukly, Hranic a Karviné vedou ve čtvrtfinále play-off extraligy 2:0 na zápasy. Plzeňští obhájci titulu po sobotním vysokém vítězství tentokrát zdolali Lovosice jen o gól, zato Dukla rozstřílela Jičín 34:24. Hranice doma porazily Frýdek-Místek 23:19 a Karviná i podruhé těsně zvítězila v Zubří, tentokrát 28:27 po prodloužení.

Plzeň v druhém poločase s Lovosicemi prohrávala o dvě branky, ale v dramatické koncovce nakonec vybojovala těsnou výhru. V sobotu přitom soupeře rozstřílela 28:14. „Lovosice podaly diametrálně odlišný výkon než včera. Ve druhé půli jsme byli hodně v oslabení, strašně těžko jsme se prosazovali v postupném útoku. Nakonec jsme to zvládli, proměnili jsme sedmičku v poslední minutě a zbytek ubránili,“ oddechl si trenér Plzně Martin Šetlík.

Dukla naopak v sobotu zdolala Jičín jen těsně, zato v neděli se nejlepší tým základní části dočkal jednoznačné výhry. „Nepovedl se nám začátek, Jičín byl bojovnější a nastoupil do zápasu výborně. Až změněnou obranou jsme docílili získání míčů a zápas otočili. Bylo to klidnější než včera,“ uvedl na svazovém webu vedoucí týmu Dukly Jiří Kotrč.

Zubří s Karvinou první zápas prohrálo a nevyšla mu ani odveta. Domácí hráli v závěru druhé půle přesilovku, ale dokázali v ní jen vyrovnat a v prodloužení dali pouze dvě branky. „Velmi vyhrocený zápas se vším všudy, nasazení bylo enormní. Naši kluci se nezalekli, když ze začátku prohrávali 0:4, a už se to pak tahalo o gól. Taky musím vyzdvihnout brankáře Lefana, který v prodloužení zavřel bránu,“ řekl trenér Karviné Radek Bartošic.

Série pokračují třetími zápasy v sobotu, jen Dukla se v Jičíně představí až 27. dubna kvůli semifinále Vyzývacího poháru.

Extraliga házenkářů - čtvrtfinále

2. zápasy

Hranice - Frýdek-Místek 23:19 (14:11)
Nejvíce branek: P. Magrla 8/5, Čadra, Třeštík a Hastík po 3 - Gřešek 4/4, Klaban a Rajnoha po 3. Stav série: 2:0.

Plzeň - Lovosice 20:19 (10:10)
Nejvíce branek: M. Tonar 7/2, Poloz 6/1, M. Škvařil a Vinkelhöfer po 3 - Motl 5, Sýkora 4, Bouček 3, Klimt 3/3. Stav série: 2:0.

Dukla Praha - Jičín 34:24 (14:11)
Nejvíce bodů: Březina 7, Sviták 6, Kotrč a Kývala po 5 - Král 9/4, Čurda 7, Drbohlav 3. Stav série: 2:0.

Zubří - Karviná 27:28 po prodl. (25:25, 15:16)
Nejvíce branek: Hrstka 8/1, Řezníček 5/1, Bechný 4/2 - Veřmiřovský 7/3, Frančík 6, Monczka a Gelnar po 5. Stav série: 0:2

O udržení - 2. zápasy:
KP Brno - Zlín 26:19 (14:12)
Nejvíce branek: Hubáček 8/1, Kubis 6/3, Dostalík a Zima po 4 - Kafka a Pernica po 5, Doležel 3. Stav série: 2:0.

Kopřivnice - Litovel 33:29 (13:12) Stav série: 1:1.