Ilustrační foto z duelu Lovosic (černá)

Ilustrační foto z duelu Lovosic (černá) | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Házenkáři Lovosic uhájili na Dukle první místo v extralize

• 0
Házenkáři Lovosic jsou i po šestém zápase v čele extraligové tabulky. Na hřišti úřadujícího vicemistra Dukly zvítězili 28:25 a mají o bod více než plzeňští obhájci titulu, kteří ve středeční druhé předehrávce doma rozstříleli Hranice 41:25.

Plzeň i Dukla o víkendu odehrají evropské poháry: Západočeši nastoupí na půdě dánského Koldingu, Dukla přivítá chorvatský celek Našice. Generálka ale Pražanům doma nevyšla, byť nad Lovosicemi v poločase o gól vedli (17:16). Na prodloužení neporazitelnosti hostů se nejvíce podílel David Bičiště, autor jedenácti branek.

„Bylo to vyrovnané bojovné utkání, které rozhodovaly maličkosti. První poločas jsme neproměňovali přesilovky, což nás stálo vedení, ve druhém rozhodla aktivnější obrana a výkon brankáře. Naším nejlepším hráčem byl určitě brankář Artur Adamík s vynikající úspěšností ve druhé půli,“ uvedl lovosický trenér Milan Berka.

Zbývající zápasy 6. kola se budou hrát v sobotu. Litovel doma přivítá Karvinou už s novým koučem, neboť dočasného trenéra Aloise Lasovského vystřídal Michal Hradil.