Český házenkář Pavel Horák rozhodl duel s Řeckem.

Český házenkář Pavel Horák rozhodl duel s Řeckem. | foto: Reuters

Házenkáři udolali Řecko gólem z posledních sekund a skončili třetí

• 1
Českým házenkářům se vydařil závěr přípravného turnaje v Rakousku. O těsném vítězství 25:24 nad Řeckem rozhodl tři sekundy před koncem Pavel Horák. Národní tým přesto vinou horšího skóre obsadil celkově až třetí místo.

Svěřenci slovenského trenéra Martina Liptáka zakončili turnaj hraný ve městech Innsbruck a Kufstein s bilancí dvou výher a jedné porážky.

Český celek dnes nastoupil bez tří legionářů z Německa Kubeše, druhého nejlepšího házenkáře světa za minulý rok Jíchy a Sklenáka, a s Řeky se celý zápas střídal ve vedení.

Liptákovi svěřenci měli lepší vstup a v deváté minutě zvyšoval Nocar už na 5:1, soupeř ale rychle otočil skóre a ve 24. minutě pro změnu vedl o čtyři branky on.

Poločas skončil remízou a ve stejném duchu probíhala i druhá půle. Češi získali mírný náskok, pak ale museli většinu času dotahovat. Ještě v 53. minutě prohrávali 20:23, závěr jim ale vyšel výborně. Na začátku poslední minuty nejprve srovnal Číp a tři sekundy před koncem rozhodl Pavel Horák, se sedmi brankami nejlepší střelec zápasu.

Český celek vyhrál stejným poměrem jako ve čtvrtek proti domácímu Rakousku, v pátek podlehl o pět branek Slovinsku. Turnaj byl pro reprezentaci přípravou na červnové kvalifikační dvojutkání o postup na světový šampionát proti Rusku.