Jičínští házenkáři

Jičínští házenkáři | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Český pohár házenkářů má nečekané finále. Hranice vyzvou Jičín

• 0
Lovosičtí házenkáři neobhájí vítězství v Českém poháru. Severočeši vypadli v semifinále po prohře 24:30 v Jičíně. Ten bude o trofej bojovat s Hranicemi, které zdolaly pražskou Duklu 29:24.

Hranice si do 20. minuty vybudovaly náskok sedmi gólů, Pražané v druhé půli zkorigovali na 16:19, ale víc se přiblížit nedokázali. Až na začátku závěrečné pětiminutovky Dukla dotáhla na 24:26, poslední tři branky však padly do její sítě.

O druhém finalistovi se v Jičíně rozhodlo po změně stran. Na hřišti dominoval autor deseti domácích branek Král, toho pak v závěru napodobil ve střelecké úspěšnosti Vocásek a dvě minuty před koncem oba soupeře dělilo propastných devět gólů.

Český pohár házenkářů - semifinále

Hranice - Dukla Praha 29:24 (17:11)
Nejvíce branek:
Galus 9/4, Stržínek 5, Tůma a Šíra po 4 - Kotrč 7/2, Mráz 5/2, Krupa 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/4 - 5/4. Vyloučení: 3:5. Diváci: 150.

Jičín - Lovosice 30:24 (13:11)
Král 10/3, Vocásek 6, Kraus 5 - Brecko 9, Motl 7, Krahulík a Chroustovský po 2. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 3/3 - 0. Vyloučení: 3:5. Diváci: 410.