Beznadějně poslední Kunovice podruhé vyhrály

Kunovice - Druhého vítězství v letošním ročníku interligy dosáhly házenkářky Kunovic. V devatenáctém kole soutěže v bojovném zápase porazily Bánovce nad Bebravou o dva góly. Slovenský celek dokázal sice vymazat pětibrankovou ztrátu, na remízu však nedosáhl. Kunovice jsou i přes výhru dál poslední.

Kunovice - Bánovce nad Bebravou 22:20 (13:8)
Nejvíce branek:
Mašková 7/2, Nováčková 4 - Tomašovičová 9/3, Rychtárechová 5. Rozhodčí: Bubeníček, Jaroň. Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/3. Vyloučení: 3:2. Diváci: 200.

Slavia Praha - Olomouc 28:26 (15:11)
Slavia byla v prvním poločase lepším mužstvem, ale do druhého poločasu nastoupila bez zraněné Adámkové, která citelně chyběla v obraně i v útoku. Hanačky dokázaly skóre upravit, ale na zvrat neměly.
Nejvíce branek: Plamínková 9/4, Knytlová 5/2 - Šašková 8, Hejtmánková 6/4. Rozhodčí: Kohout, Měšťánek. Sedmimetrové hody: 6/6 - 5/4. Vyloučení: 4:3. Diváci: 200.

Veselí nad Moravou - Šala 18:30 (6:13)
Hostující hráčky byly od začátku jasně lepším družstvem a po celé utkání si udržovaly bezpečný náskok. Vedoucím tým soutěže nakonec zvítězil o dvanáct branek.
Nejvíce branek: Bachůrková 9/7, Tomšejová a Chmelařová po 3 - Dubajová 7/3, Šalatová 4/1, Caldíková 4. Rozhodčí: Bielka, Samek. Sedmimetrové hody: 7/6 - 4/2. Vyloučení: 3:2. Diváci: 200.

Šurany - Michalovce 27:34 (12:19)
Do 15. minuty se hrál vyrovnaný zápas, pak si ale do konce prvního poločasu hostující tým vybojoval sedmibrankový náskok a už jej nepustil.
Nejvíce branek: Fujasová 7/1, Vajbelová a Pileková 4 - Tothová 9/2, Glankovičová 8/1, Ditelová 7/2. Rozhodčí: Karlubík, Struhár. Sedmimetrové hody: 7/6 - 8/7. Vyloučení: 1:3. Diváci: 700.

Zlín - Partizánske 30:28
Zlínské házenkářky od prvních minut diktovaly tempo hry. Skvělou hrou v obraně a přesným zakončením prakticky nepustily favorizované soupeřky do vedení, přičemž i po přestávce si svůj čtyřbrankový náskok udržovaly.

V samém závěru Partyzánske vsadilo vše na jednu kartu, v době přesilové hry hrály i bez brankářky, ale více než zkorigovat výsledek se jim nepodařilo.
Nejvíce branek: Vašková 11:/2, Kovaříková 6, Kysučanová a Roubínková po 5 - Szabová 12/5, Káchová 4. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 2/2 - 6/6. Vyloučení: 7:3. ČK. Nevařilová (Zlín). Diváci: 180.

Cheb - Banská Bystrica 15:24
V průměrném utkání byla hostující Banská Bystrica od začátku lepší. Druhý tým tabulky si v prvním poločase vytvořil dostatečný náskok, který se sice Cheb po změně stran snažil vymazat, nicméně ani zlepšená hra a sázka na rychlé útoky k úspěchu nevedly.
Nejvíce branek: Nožičková 4/2, E. Frouzová a Pilmajerová po 3 - Tobiašová 8/2, Beňušková 7. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/2. Vyloučení: 4:3. Rozhodčí: Pešta, Poláček. Diváci: 200.