Bánská Bystrica se dostala na druhé místo

Praha - Kateřina Keclíková skórovala ve dvanáctém kole interligy házenkářek hned patnáctkrát, ale na vítězství Písku to nestačilo. Její tým podlehl ve Zlíně. Přitom po poločase vedl o dvě branky. Na druhé místio tabulky se po 12. kole dostala Bánská Bystrica, která dokázala vyhrát o pět gólů na palubovce Trenčína.

Zlín - Písek 32:30 (14:16)
Dvanáct branek v domácím celku vstřelila Petra Růčková, dokonce o plnou polovinu gólů jihočeského týmu se postarala Kateřina Keclíková. První poločas patřil Písku, který měl lepší obranu, ale především v útoku téměř neomylnou Keclíkovou.

Zlín však nesložil zbraně, hned po přestávce šňůrou čtyř gólů průběh zápasu otočil a především zásluhou přesné mušky Růčkové si vytvořil tříbrankový náskok. V dramatické koncovce pak měly pevnější nervy domácí hráčky.

Nejvíce branek: Růčková 12/2, Hradilová 6, Brzósková 5 - Keclíková 15/9, Tomašechová 5. Rozhodčí: Nesvadba, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/3 - 9/9. Vyloučení: 5:9. ČK: Hemrová (Písek). Diváci: 285.

Kunovice - Veselí nad Moravou 20:23 (12:10)
Házenkářky Veselí nad Moravou zvítězily v nedělním utkání 12. kola interligy v Kunovicích 23:20, i když první poločas prohrály o dvě branky. Naděje domácích hráček na druhé vítězství v sezoně však po změně stran vzaly za své, Veselí po výhře dál bojuje o pozici nejlepšího českého týmu s pražskou Slavií.

Nejvíce branek: Štěrbová 7, Brablcová 5 - Dorotíková 8, Handlová 7. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 5/4 - 7/5. Vyloučení: 3:8. ČK: Dorňáková (Veselí). Diváci: 300.

Partizánske - Štart Bratislava 25:26 (14:15)
Nejvíce branek:
Antalová 10, Ivanová a Michnová po 4 - Váchová 8, Sukeníková 5. Rozhodčí: Rapač, Gedeon. Sedmimetrové hody: 6/5 - 3/2. Vyloučení: 1:4. ČK: Globanová (Štart). Diváci: 150.

Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 22:27 (12:14)
Csalavová 6/5, Fečová 5 - Dittelová 8, Hricíková 5, Tóthová 5/2. Rozhodčí: Karlubík, Struhár. Vyloučení: 3:4. Sedmimetrové hody: 6/6 - 2/2. Diváci: 700.

Trenčín - Banská Bystrica 22:27 (13:16)
Drotárová 6/1, Kovaličková 4, Petríková 4/1 - Szabová 9/4, Kollárová 5/1, Tobiašová 4. Rozhodčí: Richvalský, Daňo. Sedmimetrové hody: 4/2 - 6/5. Vyloučení: 5:4. Diváci: 400.