Marek Nový, druhý na Bohemia Franzensbad Classic.

Marek Nový, druhý na Bohemia Franzensbad Classic. | foto: Martin Kabát

Vynikající Nový skončil v Hazlově druhý, letos zahrál svůj nejlepší výsledek

• 0
Větrné finálové kolo Bohemia Franzensbad Classic zvládl nejlépe nizozemský golfista Floris de Vries a potvrdil své dvoudenní vedení. Za vítězem, jenž zahrál celkem 209 úderů (vynikajících 10 pod par), skončil na děleném druhém místě český profesionál Marek Nový, pro nějž je to nejlepší výsledek v EPD Tour.

Dnes na hřišti v Hazlově už nepršelo, nízké teploty a větrné poryvy ale hráčům dál jejich úlohu ztěžovaly. Někteří zapisovali do skorkaret vysoká čísla, včetně Lukáše Tintěry,

jenž se nakonec propadl na konec výsledkové listiny těch, kdo prošli cutem. Těsně nad ním skončili Jan Zedníček a Robert Schovánek, spolu s Novým uhrál skvělý výsledek i Jakub Kučera na děleném devátém místě.

Až pod ním skončili na dlouhém a kopcovitém hřišti nedaleko Františkových Lázní někteří golfisté z první desítky průběžného pořadí EPD Tour - Marcel Haremza, Christopher Trunzer či Christoph Pfau.

Nový věří, že ho čerstvý výsledek nakopne k dalším takovým. "Pevně v to doufám. Odtud odjíždím na Slovensko na turnaj Czech PGA Tour, odkud se dá kvalifikovat na turnaj European PGA do Čeladné. To je teď můj cíl," uvedl.