Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Antonín Krčmář

Golfovým mistrem republiky ve hře na jamky je Lizánek, ve finále zdolal Lébla

• 0
Lukáš Lizánek vyhrál druhý ze tří dosavadních turnajů seriálu českých golfových profesionálů Czech PGA Tour a upevnil si vedení v domácím žebříčku. V Ropicích se dnes stal šampionem v jamkové hře, poté co ve finále vrátil Ondřeji Léblovi porážku z loňského souboje o titul.

Lizánek v třídenní soutěži potvrdil formu z předchozího turnaje v rakouském Waidhofenu, kde rovněž vyhrál. Již ve vyřazovací části prokázal, že je po zimní přípravě v USA v ideálním rozpoložení, a žádnému ze soupeřů nedal příliš šancí na úspěch.

V semifinále pak udolal Marka Nového, kterého porazil v dramatické koncovce právě ve Waidhofenu, ve finále dokonal odvetu za loňský souboj se svým kamarádem Léblem, který ukončil na 33. z 36 jamek. Získal za to šek na 80 tisíc korun, poražený obdržel 45 tisíc a posunul se v žebříčku až na čtvrté místo.

Druhý v žebříčku je aktuálně Nový, jenž v duelu o třetí místo porazil polského golfistu Marcina Stelmasiaka.

výsledky

Třetí turnaj seriálu českých golfových profesionálů v Ropicích - MČR v jamkové hře:
Finále (36 jamek): Lizánek - Lébl 4/3, o 3. místo: Nový - Stelmasiak (Pol.) 5/4.

Konečné pořadí: 1. Lizánek (prémie 80.000 korun), 2. Lébl (45.000), 3. Nový (22.000), 4. Stelmasiak (17.000).