Klára Davidson Spilková

Klára Davidson Spilková | foto: ČTK

Golfistka Spilková po povedeném finále skončila v Évianu sedmnáctá

• 0
Česká golfová jednička Klára Davidson Spilková po povedeném finálovém kole obsadila na turnaji Ladies European Tour (LET) v Évianu sedmnácté místo. Osmadvacetiletá profesionálka dnes obešla hřiště na 67 ran, což byl druhý nejlepší výsledek dne, a s celkovým součtem 214 úderů se vyhoupla do první dvacítky z konce páté desítky pořadí. Zvítězila Švédka Linn Grantová, jež v tříkolovém turnaji zahrála 204 ran a na LET oslavila pátý triumf.

Spilková, jež už letos vybojovala na okruhu tři umístění v Top Ten, předvedla na závěr o deset úderů lepší výkon než ve čtvrtečním prvním kole, po němž figurovala až na konci první stovky.

„Asi největší vliv na výsledek prvního kola mělo sedm týdnů bez soutěžního golfu - chvíli mi trvalo, než jsem se dokázala rozehrát,“ poukázala Spilková v tiskové zprávě na téměř dvouměsíční přestávku v nejvyšší ženské evropské sérii. „Mrzelo mě to, ale ten den mi nešly drajvy z týčka, a jakmile se na tomto hřišti dostanete mimo fairway, obvykle najdete míček ve velmi těžké pozici pod stromem nebo ve vysokém roughu,“ litovala.

Jak uvedla, před pokračováním na drajvech zapracovala, a v pátek už výkonem 70 ran pokořila o jednu ránu par hřiště. V posledním kole byla o úder lepší jen obhájkyně titulu Tiia Koivistová z Finska, která obsadila osmé místo. „V pátek to byla už jen jedna nepovedená rána a v sobotu dokonce žádná. Pak už to byla jen otázka toho, jak se mi bude dařit na greenech proměňovat putty. Evian je mistrovské hřiště, na kterém se hraje jeden z majorů, a myslím si, že i výsledky všech tomu odpovídaly,“ konstatovala Spilková, jež se v celoročním žebříčku LET posunula o dvě pozice na deváté místo.

Druhá nejlepší Češka Jana Melichová ve Francii ani v jednom kole nepokořila par hřiště a obsadila 52. místo (221 ran), o jeden úder horší výkon zapsala Sára Kousková, jejíž hra ve Francii měla opačnou tendenci ve srovnání se Spilkovou. Po prvním kole byla díky skóre -1 (70 ran) pátá, ale v dalších dnech spotřebovala o pět a o sedm úderů více. Stále má letos stoprocentní bilanci v boji o cut, ale 56. místo je její nejhorší výsledek.

Hned za ní se umístila při druhém startu v sezoně a po zdravotních problémech Kristýna Napoleaová. V pátek skončily pod čarou cutu Tereza Koželuhová (77.) a Tereza Melecká (88.)

Golfový turnaj Ladies European Tour (LET)