Dánský golfista Thorbjörn Olesen s trofejí pro vítěze British Masters

Dánský golfista Thorbjörn Olesen s trofejí pro vítěze British Masters | foto: AP

Dánský golfista Olesen po čtyřech letech získal titul na evropském okruhu

• 0
Golfový turnaj British Masters vyhrál Dán Thorbjörn Olesen a dočkal se triumfu v evropské sérii DP World Tour po téměř čtyřech letech. Na závěrečných dvou jamkách zahrál po dlouhých puttech eagle a birdie a zvítězil o jednu ránu před Švédem Sebastianem Söderbergem.

Pro Olesena to byl šestý titul na evropském okruhu. Za prvenství obdržel člen vítězného evropského týmu z Ryder Cupu 2018 prémii 308 tisíc liber (8,8 milionu korun).

Na výhru dvaatřicetiletý Dán čekal od triumfu na Italian Open v roce 2018. V další sezoně mu vedení evropského okruhu pozastavilo činnost kvůli obvinění ze sexuálního napadení ženy v letadle během cesty z USA do Británie, kam letěl pod vlivem alkoholu a prášků. Loni v prosinci ho soud obvinění zbavil.

Po této události nabrala jeho kariéra sestupnou tendenci. Ve světovém žebříčku mu tento týden patřilo 376. místo.