Janiš dojel v Sugu na sedmém místě

Sugo - Sedmý skončil český jezdec Jaroslav Janiš ve třetím závodu seriálu šampionátu formule Nippon v japonském Sugu. Zopakoval tak měsíc starý výsledek z okruhu v Suzuce. Dnešní závod vyhrál Japonec Satoši Motojama před obhájcem celkového prvenství v seriálu Britem Richardem Lyonsem.

Janiš absolvoval svou premiéru na trati v Sugu po nedávném startu v italském šampionátu formule 3000 ve Vallelunze, kde skončil druhý.

Po tréninku na mokré trati se jela sobotní kvalifikace na suchu a českému závodníkovi nevyšla zdaleka podle představ. Janiš obsadil čtrnácté místo a do závodu startoval ze sedmé řady. V něm si dokázal polepšit o sedm příček.

Výsledky:  1. Motojama (Jap.) 1:45:31,764 hod., 2. Lyons (Brit.) - 10,380, 3. Kogure (Jap.) -15,120, ...7. Janiš (ČR) -37,329.