Momentka z utkání florbalové Livesport Superligy mezi Předvýběr.CZ Florbal...

Momentka z utkání florbalové Livesport Superligy mezi Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav a Chodovem. | foto: Štěpán Tomš, Florbal Mladá Boleslav

Florbalisté Chodova vyhráli v Mladé Boleslavi a předstihli ji v čele superligy

• 0
Florbalisté Chodova vyhráli v 8. kole superligy v Mladé Boleslavi 8:3 a posunuli se právě před Středočechy do čela tabulky. Pražané si připsali sedmé vítězství v osmi duelech v sezoně a vedou o dva body před svým posledním sokem i před třetím Libercem, který má v případě úspěchu v neděli v Praze proti Spartě možnost posunout se na první pozici.

Chodov si spravil chuť po překvapivé domácí porážce se Sokolem Královské Vinohrady 3:5 z minulé soboty. Mladá Boleslav v neděli po porážce na Spartě 4:6 ztratila první body v sezoně a teď vyšla naprázdno opět. Dvě branky a jednu asistenci si za vítěze připsali Mikuláš Komárek a Marek Vávra.

Mladá Boleslav během úvodních dvou třetin třikrát dotáhla náskok Chodova, ale v 51. minutě už se postaral o vítězný gól Vojtěch Klápa. Za 69 sekund zvýšil náskok Tom Ondrušek a při power play domácích ještě skórovali do prázdné branky Marek Šmíd a Vávra s Komárkem.

Třetí výhru za sebou oslavila Česká Lípa, která doma porazila FBC Ostrava 7:3. Dvěma trefami a jednou přihrávkou k tomu přispěli Tomáš Pšenička a Jakub Seibert.