Střešovičtí dostali na úvod osm branek

Adliswil - Florbalisté Tatranu Střešovice nestačili v prvním zápase v Poháru mistrů evropských zemí ve švýcarském Adlishwilu a s SSV Helsinky prohráli jasně 2:8. Šesti body za gól a pět přihrávek se na vítězství týmu z finské metropole podílel Jari-Pekka Lehtonen, jeho spoluhráč z útoku Santtu Manner zaznamenal hattrick a jednu asistenci.

Tato dvojice otevřela skóre ve 12. minutě, kdy po Mannerově asistenci skóroval Lehtonen. Hned za devět vteřin zvýšil Kosonen.

V 22. minutě sice Marafko snížil, ale SSV v druhé části definitivně rozhodlo. Nejdříve se dvakrát trefil Manner, potom sice Pekař trefil tyč, ale po Järviho gólu a Mannerově dovršení
hattricku bylo jasno.

Na všechny čtyři finské branky přihrál Lehtonen. V 45. minutě se trefil v oslabení obránce Tatranu Jakůbek, ale po další Lehtonenově asistenci se v přesilové hře zapsal podruhé v zápase mezi střelce Järvi a v poslední minutě uzavřel skóre v oslabení Huhtimo.

Švýcarský mistr SV Wiler-Ersigen zdolal v utkání skupiny A v domácím prostředí v Curychu lotyšský tým Rubene 7:5. Obhájce vítězství na PMEZ Pixbo Wallenstam ze Švédska rozdrtil norský Greaker 10:3.

Výsledky:
Skupina B:
Tatran Textech Střešovice - SSV Helsinky 2:8 (0:2, 1:4, 1:2)
Branky a nahrávky:
22. Marafko (Ťoupek), 45. Jakůbek (Hozman) - 12. Lehtonen (Manner), 12. Kosonen (Hiltunen), 23. Manner (Lehtonen), 29. Manner (Lehtonen), 33. Järvi (Lehtonen), 40. Manner (Lehtonen), 54. Järvi (Lehtonen), 60. Huhtimo (Kivilehto). Rozhodčí: Nystrand, Rasbrink. Vyloučení: 5:3, navíc Ratsula (SSV Helsinky) 5 min. Využití: 0:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 400.

Balrog IK (Švéd.) - FC Outlaws (Dán.) 10:2 (3:1, 3:1, 4:0)
42., 43. a 56. Helgesson, 9. a 31. Näsman, 14. a 25. Nede, 23. a 51. Wagneryd, 8. Öhman - 15. Graa, 34. Djurvall.