České juniorky před zápasem MS 2010 v Olomouci

Juniorské florbalistky zničil v semifinále mistrovství světa švédský favorit

• 0
České florbalisty si na světovém šampionátu juniorek v Olomouci o titul nezahrají. V semifinále je deklasovaly favorizované Švédky, které zvítězily 12:3. Domácí výběr se tak utká o bronz se Švýcarskem, které ve druhém semifinálovém souboji podlehlo Finsku těsně 3:4.

Český tým odehrál se Švédkami docela povedenou první třetinu. "Jsem rád, že děvčata nezlomilo, když dostaly z první střely gól. V první třetině hrály hodně dobře," citoval oficiální web šampionátu reprezentačního kouče Michala Maroška.

Ve druhé části byl podle něj paradoxně herní výkon ještě o něco lepší, i když Češky dostaly šest branek. "Ale jsem realista, bylo mi jasné, že je po nadějích," dodal.

Juniorky medaili na mistrovství světa ještě nikdy nezískaly. Švýcarkám budou chtít oplatit prohru 2:6 ze skupiny.