Fridrich zařídil výhru Střešovic

Praha - Florbalisté Tatranu Střešovice i díky čtyřem brankám svého kapitána Milana Fridricha porazili v utkání 21. kola extraligy Mladou Boleslav 6:4 a kolo před koncem si drží v čele tabulky jednobodový náskok před druhými Vítkovicemi. Ty vyhrály na hřišti Torpeda Havířov 5:4.

O vítězi základní části rozhodne závěrečné dějství, kdy se Tatran představí v Havířově a Vítkovice hostí SSK Future. Střešovice proti Mladé Boleslavi nezachytily začátek.

Po trefách Jiřího Boušky a Fojty prohrávaly 0:2, ale ještě v úvodní části snížil Richter a v druhém dějství otočil Fridrich hattrickem během osmi minut a 56 vteřin výsledek na 4:2.

V závěrečném dějství skórovali za domácí Brychca a znovu Fridrich, za hosty Slaný a Pavel Bouška. Úřadující vicemistr Havířov sice v duelu s Vítkovicemi čtyřikrát vedl, ale Ostravané nakonec díky gólům Mojžíška a Tomašíka během 21 sekund mezi 54. a 55. minutou získali všechny tři body.

Torpedo tak promarnilo šanci zkompletovat osmičku pro play off a zůstává před posledním kolem tři body před devátým Chodovem, má však horší bilanci ze vzájemných zápasů.

Chodov hostí v posledním kole FBC Ostrava. Liberec zvítězil nad předposledním Třincem 9:4 a posunul se z šestého na čtvrté místo.

Výsledky - 21. kolo:
FBC Liberec - FBC Třinec 9:4 (2:0, 2:1, 5:3)
6. a 41. V. Krupička, 18. a 46. J. Krupička, 23. a 60. Štěpánek, 35. Uglanov, 49. Salát, 51. Drnec - 50. a 60. Smetana, 40. Holovka, 60. Petřík.

Torpedo Havířov - 1. SC SSK Vítkovice 4:5 (1:1, 2:1, 1:3)
Branky: 23. a 40. Krečmer, 7. R. Kantor, 53. Pavel Kožušník - 49. a 55. Tomašík, 9. Tokoš, 29. Vladař, 54. Mojžíšek.

Tatran Střešovice - Sokol Mladá Boleslav 6:4 (1:2, 3:0, 2:2)
21., 24., 30. a 57. Fridrich, 15. Richter, 42. Brychca - 5. J. Bouška, 8. Fojta, 53. Slaný, 59. P. Bouška.