Florbalový pohár vyhrály Střešovice a Děkanka

Brno - Florbalisté Tatranu Střešovice a ženy Děkanky vyhráli Český pohár. Zatímco střešovičtí hráči se na vítězství nadřeli a Torpedo Havířov porazili jen velmi těsně 4:3, ženské finále mělo jednoznačný průběh. Děkanka nad týmem Bulldogs Brno vedla už po první části o čtyři góly.

Tatran Střešovice - Torpedo Havířov 4:3 (2:1, 0:0, 2:2)
Střešovice inkasovaly hned po 39 sekundách hry, ale vývoj otočily ještě do přestávky a 32 sekund před sirénou je poslal do vedení Milan Garčar.

Po bezbrankové druhé části favorit přišel o vedení deset minut před koncem, ale Horák s Jedličkou mu vzápětí zajistili dvougólový náskok.

Už za 16 sekund a přesně dvě minuty před koncem to bylo znovu o gól. Torpedu pak už v hektickém závěru nepomohla ani minutová power play.

Branky: 5. Fridrich, 20. Garčar, 55. Horák, 58. Jedlička - 1. Kowal, 50. Krečmer, 58. Kubala.

Děkanka - Bulldogs Brno 9:1 (4:0, 2:1, 3:0)
Předchozí ženské finále bylo rozhodnuté prakticky za 14 minut, kdy Děkanka vedla už 4:0. K přesvědčivému vítězství je táhla Hana Kalousová, jež Brňankám nasázela čtyři góly.

Většina florbalistek Děkanky se prakticky rovněž radovala z obhajoby prvenství, protože do družstva přešla před sezonou při sloučení klubů většina hráček z loni vítězných Střešovic.

Branky: 2., 9., 28. a 43. Kalousová, 5. a 49. Rozumová, 14. Novotná, 43. Brennerová, 47. Cepková - 27. Kohoutová.