Florbalistům Pardubic mizí postupový sen

Pardubice - Sahali po třech bodech. Odvezli si však jediný. "Byl to jednoznačně vyhraný zápas. Jenže po vlastních chybách jsme ho prohráli. Už poněkolikáté!" zlobil se Kamil Kastl, trenér pardubických florbalistů. Sen Sokola o historicky prvním postupu do extraligového play-off dostal vážnou trhlinu.

Nezvládl veledůležitou bitvu s přímým konkurentem o elitní osmičku. Prohrál na hřišti Chodova 6:7 v prodloužení. "Teď už máme před sebou jen zápasy se soupeři z horní poloviny tabulky. Dost jsme si boj o play-off zkomplikovali," přiznal obránce Jan Felsenberg.

Chodov byl střelecky jasně aktivnější, jenže větší nebezpečí pramenilo z pardubických akcí. "Byli jsme herně lepší, bohužel jsme inkasovali čtyři smolné góly," podotkl Felsenberg.

Přesto se hosté dostali čtyřikrát do nejtěsnějšího vedení. A v 56. minutě se přiblížili k vítězství po Vichrově trefě.

Jejich euforii však rychle zchladil Schwan. Srovnal na 6:6. A dílo zkázy dokonal Stavjaník v prodloužení. Už po 15 vteřinách ukončil zápas.