Vlastimil Princ (Střešovice, v pruhovaném)

Florbalisté Střešovic rozdrtili Chodov a postoupili do finále extraligy

• 0
Florbalisté Střešovic jsou počtrnácté za sebou ve finále extraligy. Vítěz základní části rozdrtil ve třetím semifinále svého pražského soka Chodov 10:4 a o titul si zahraje s lepším ze série Vítkovice - Mladá Boleslav.

Postup do finále mohly zajistit také Vítkovice, které ovšem prohrály s Mladou Boleslaví 6:7 v prodloužení a vedou už jen 1:2 na zápasy.

Skóre pražského derby v hale Sparty na Letné před 263 diváky otevřel po 108 vteřinách střešovický Hlavička a v 13. minutě zvýšil po přihrávce Jedličky nejproduktivnější hráč Tatranu v play off, Švéd Von der Pahlen. Chodov snížil 21 vteřin před koncem úvodního dějství v přesilovce díky Vaňáčovi.

Ve druhém části získal Tatran už pětibrankový náskok, který v 45. minutě ještě navýšil Tušek. Za domácí se pak trefil Schwan, který ale dostal v 58. minutě za hrubost červenou kartu číslo 3. Desítku v síti Chodova dovršil při přesilovce 17 vteřin před koncem Jedlička.

"Velmi dobrým výkonem ve druhé třetině jsme rozhodli, přesto jsme udělali spoustu zbytečných chyb v defenzivě. Pro vítězství ve finále musíme ještě minimálně o jeden rychlostní stupeň přepnout," řekl trenér Střešovic Jan Zahalka webu České florbalové unie.

Boleslav: Chtěli jsme strašně vyhrát

Mladé Boleslavi chyběli potrestaní Novotný a Brychca, ale k výhře ji dotáhl třemi brankami a asistencí Štěpán Slaný. Ve třetí minutě prodloužení rozhodl právě po jeho přihrávce Jiří Bouška.

Vítkovicím nepomohl ani hattrick Martina Tokoše.

"Dnes jsme strašně chtěli vyhrát, přes slabší třetí třetinu se nám to povedlo," řekl trenér Mladé Boleslavi Jiří Stožický.

"V neděli musíme předvést lepší výkon," prohlásil trenér Vítkovic
Radomír Mrázek, jehož tým celý zápas dotahoval. Přestože smazal i
tříbrankovou ztrátu, domácí nakonec výhru vybojovali.

semifinále

JM Chodov - Tatran Střešovice 4:10 (1:2, 2:6, 1:2)

Branky: 20. Vaňáč, 24. Řeřicha, 41. Šochman, 51. Schwan - 27. a 60. Jedlička, 35. a 40. Richter, 2. Hlavička, 13. Von der Pahlen, 23. Majer vlastní, 32. Deutsch, 38. Princ, 45. Tušek.

Konečný stav série: 0:3.

Mladá Boleslav - 1. SC Vítkovice 7:6 v prodl. (3:1, 2:3, 1:2 - 0:0)

Branky: 18., 30. a 55. Slaný, 13. P. Bouška, 16. Kadlec, 22. Gwu«d», 63. J. Bouška - 20., 38. a 48. Tokoš, 25. Kološ, 40. Tomašík, 56. Žák.

Stav série: 1:2.

2. kolo play down

Torpedo Havířov - TJ VHS Znojmo 5:7 (1:1, 0:3, 4:3)

Branky: 19. Pavel Kožušník, 48. Kohút, 49. Šmída, 57. Vydra, 58. M.
Kožušník - 12. a 36. Palát, 22. a 39. Salava, 44. Houbal, 58. Virgl, 60.
Bárta.

Stav série: 0:1.

Finále první ligy o přímý postup do extraligy

FBŠ Bohemians - FBC Kladno 6:9 (2:0, 4:5, 0:4)

Branky: 9. a 33. Žďárský, 4. Jakoubek, 32. Růžek, 37. Kubert, 40. Kuncman - 34., 35. a 53. Louvar, 22. a 37. Hněvkovský, 30. Vágner, 45. Habada, 45. Holý, 54. Janeček.