Vokrouhlík obhájil titul v cross country

• 6
Zadov - Titul mistra České republiky v cross country na horských kolec obhájil Tomáš Vokrouhlík z týmu Rubena Merida. "Každý říká, že obhájit titul je vždy těžší a musím to potvrdit," řekl spokojený Vokrouhlík. Pro stříbrnou medaili si na Zadově dojel se ztrátou 1:07 minuty Pavel Boudný, třetí skončil Radim Kořínek. Vedení v seriálu Budvar Cup si po čtvrtém závodu udržel Milan Spěšný, který skončil pátý.

Jezdce čekalo osm okruhů, z nichž každý měřil 5,1 kilometru. V každém z nich dva výjezdy po lyžařské sjezdovce.

V horkém počasí měl hned po startu Zelený a začal sérii defektů, která provázela jezdce po celé dvě hodiny závodu. Po defektu či technických potížích skončila mimo jiné pětice cyklokrosařů Bína, Dlask, Pospíšil, Ausbuher i Ježek. Hejduka, který sice dojel, zase z boje o medaile vyřadila zaseklá odpružená vidlice.

Nejlépe odstartoval veterán pelotonu Elsnic, který jezdil sám vpředu, ale již ve třetím kole se na něj soupeři dotáhli. "Musel risknout podobný způsob závodění. Teprve v týdnu se vrátil ze Světového poháru ze zámoří a ještě nebyl dostatečně
aklimatizován," řekl reprezentační trenér Milan Hollosi.

Ale i na Elsnice se přilepila smůla, dva okruhy před cílem utrhl sedlo a závod pro něj skončil.  Na vedoucí pozici jej vystřídal Horák. V šestém okruhu Horáka předjeli Vokrouhlík s Kořínkem a zdálo se, že si to mezi sebou rozdají o titul.

Zatímco Vokrouhlík nástup Kořínka zachytil, ten jeho útoku v dalším kole neodolal. V
posledním okruhu vsadil Kořínek na jednu kartu, ve sjezdu zariskoval ve snaze dvacetisekundovou ztrátu smazat, ale defekt zadního kola jeho plány zmařil.

"Půl kola jsem jel na prázdné gumě a přišel tím o druhé místo. To už je ale jedno, být druhý či třetí není takový rozdíl. Chtěl jsem vyhrát," byl zklamán Radim Kořínek, kterého předstihl Boudný. Pro nepopulární čtvrté místo si dojel Horák před Spěšným.

Ženy:  1. Němcová (OK Bag) 1:37:06, 2. Polívková (Gary Fischer) - 1:57, 3. Bezdíčková (KCR Twister) -2:35, 4. Barešová (SK Salith) -3:42, 5. Chmurová (Max Cursor) -3:51, 6. Röhrichová (Delfi team) -3:56,
Pořadí Budvar Cupu po čtyřech závodech:  1. Němcová 235, 2. Bezdíčková 219, 3. Chmurová 212.
Junioři:  1. Kulhavý 1:30:17, 2. Friedl (oba CCC Vela Apache) -4:17, 3. Škarnitzl (CK Fastum) -4:38.
Pořadí Budvar Cupu po čtyřech závodech:  1. Škarnitzl 230, 2. Tvrdík (VC Pek servis Kolín) 208, 3. Kasík (ČS MTB) 206.
Juniorky:  1. Huříková (ČS MTB) 1:12:28, 2. B. Bohatá (Rostex Quantum) - 3:01, 3. P. Bublová (KC Kooperativa) -4:30,
Pořadí Budvar Cupu po čtyřech závodech:  1. Jonášová (Rocky Bikes) 234, 2. Veselá (Favorit Brno) 212, 3. Huříková 210.
Muži - cross country:
1. Vokrouhlík (Rubena Merida) 2:06:47 hod., 2. Boudný (Rocky Bikes) -1:07, 3. Kořínek (Olpran Dominátor) -1:22, 4. Horák (Rock Machine) -2:38, 5. Spěšný (Rubena Merida) -4:51, 6. Rybařík (Ravo Racing) -5:43, 7. Hejduk (ČS MTB) -6:38, 8. Vávra (Vavi-Cube) -
7:21.
Pořadí Budvar Cupu po čtyřech závodech: 1. Spěšný 232, 2. Kořínek 227, 3. Vokrouhlík 178, 4. Hejduk 174, 5. Elsnic (ČS MTB) 168, 6. Rybařík 163

Tomáš Vokrouhlík obhájil titul mistra České republiky v cross country na horských kolech.