Michal Kukrle

Michal Kukrle | foto: Jan Brychta / SAZKA Tour

Kukrle bude ve Francii v poslední etapě hájit první místo v celkovém pořadí

• 0
Český cyklista Michael Kukrle uhájil před nedělní závěrečnou etapou závodu Tour du Loir et Cher ve Francii žlutý trikot lídra. Jezdec stáje Elkov Kasper dnes dojel do cíle bezpečně v hlavní skupině a před posledním dějstvím má v průběžném pořadí náskok 22 sekund před Coenem Vermeltfoortem.

Nizozemský jezdec dnes uspěl v závěrečném hromadném spurtu a překazil Danielu Baborovi útok na druhý etapový vavřín. Kukrleho týmový kolega a vítěz úvodní etapy, jenž jel rovněž jeden den ve žlutém, se tentokrát musel spokojit s druhým místem. Třetí skončil další jezdec stáje Elkov Kasper Dominik Neumann, jenž se v celkovém hodnocení posunul na šestou příčku.

V neděli o konečném pořadí závodu druhé kategorie kalendáře UCI rozhodne pátá etapa dlouhá 97,5 km. Dosud poslední ročník v roce 2019 vyhrál Jan Bárta, jenž letos v průběžném hodnocení figuruje na 69. místě.