Zdeněk Štybar

Zdeněk Štybar | foto: Michal Sváček, MAFRA

Štybar skončil v závodě Superprestige pátý, celkově je dál druhý

• 1
Podruhé za sebou se mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar nevešel v seriálu Superprestige na stupně vítězů. V belgickém Gavere dojel až pátý, týden staré prvenství si zopakoval Belgičan Sven Nijs.

Právě on minule připravil českého jezdce o průběžné vedení a nyní si upevnil první místo v celkové klasifikaci. Před Štybarem má Nijs po čtyřech závodech náskok pět bodů.

Štybar dojel v sobotu jen těsně druhý v závodu seriálu Gazet Van Antwerpen Trofee v Hasseltu, ale tentokrát po tréninkovém výpadku zaviněném zánětem v koleni na nejlepší nestačil. Do cíle dojel s velkou ztrátou na Nijse.

Devítinásobný šampion seriálu Superprestige v cílové rovince porazil ve spurtu krajana Kevina Pauwelse. Štybarův kolega z týmu Fidea tak nenavázal na sobotní triumf z Hasseltu. Třetí skončil už s odstupem další Belgičan Niels Albert.

Výsledky

Muži: 1. Nijs 58:48, 2. Pauwels stejný čas, 3. Albert -22, 4. Wellens (všichni Belg.) -1:05, 5. Štybar (ČR) -1:24, 6. Vantornout (Belg.) -1:44, ...19. Dlask -5:07, 22. Šimůnek (oba ČR) 5:49.

Průběžné pořadí (po 4 z 8 závodů): 1. Nijs 56, 2. Štybar 51, 3. Albert 46, 4. Wellens 45, 5. Pauwels 45, 6. B. Aernouts (Belg.) 40, ...21. Dlask 3.

Do 23 let: 1. Baestaens (Belg.) 48:35, 2. Van Der Haar (Niz.) stejný čas,
3. J. Aernouts (Belg.) -5, ...15. Hník -1:20, 25. J. Polnický (oba ČR)
-2:29.
Průběžné pořadí: 1. J. Aernouts 57, 2. Van Der Haar 50, 3. Adams (Belg.) 45, ...17. Hník 9, 22. J. Polnický 5.