Petacchi vyhrál na Vueltě počtvrté

Valdepeňas - Už čtvrtý etapový triumf na letošní Vueltě zaznamenal italský cyklista Alessandro Petacchi. V cíli byl první i v sobotní 14. etapě. Přestože musel tentokrát útočit zezadu, dokázal znovu porazit své největší soupeře a získal od Němce Erika Zabela zpátky trikot pro vedoucího jezdce bodovací soutěže. Jako druhý protl cílovou čáru Američan Fred Rodriguez a třetí dojel Zabel.

Petacchi v cílové rovince 167 kilometrů dlouhé etapy ve Valdepeňasu opět potvrdil svou výjimečnou formu. Čtyřikrát se devětadvacetiletý jezdec stáje Fassa Bortolo radoval z triumfu také na Tour de France, v jarním Giro d'Italia vyhrál dokonce šest etap.

V čele průběžného pořadí sobotní etapa žádné změny nepřinesla. Na prvním místě je dál s tříminutovým náskokem Španěl Isidro Nozal.

Výsledky - 14. etapa (167,4 km):  1. Petacchi (It.) 3:43:16 hod., 2. Rodriguez (USA), 3. Zabel (Něm.), 4. Bruun (Dán.), 5. Boonen (Bel.), 6. Furlan (It.), 7. De Jongh (Niz.), 8. G. Gonzalez, 9. Edo (oba Šp.), 10. Vinale (It.) všichni stejný čas, ...145. Hruška (ČR) -42.
Průběžné pořadí:  1. Nozal 45:39:48, 2. Galdeano -3:03, 3. Heras -5:13, 4. Beltran -5:39, 5. Mancebo -7:12, 6. Valverde (všichni Šp.) -7:50,  7. Rasmussen (Dán.) -8:44, 8. Perez (Šp.) -8:49, 9. Frigo (It.) - 8:50, 10. U. Osa (Šp.) -10:10, ...105. Hruška -1:58:33.

Alexandro Pettachi projíždí vítězně cílem 14. etapy Vuelty.