Kolová - ilustrační foto

Kolová - ilustrační foto | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Hrdlička s Loskotem skončili na mistrovství světa v kolové pátí

• 1
Jiří Hrdlička s Pavlem Loskotem obsadili na mistrovství světa v sálové cyklistice v Lutychu páté místo v turnaji v kolové. Pátý titul získali po roční přestávce Rakušané Patrick Schnetzer a Markusem Bröllem, kteří ve finále porazili německé obhájce prvenství Bernda Mladyho s Gerhardem Mladym 8:6.

V krasojízdě obsadil sedmé místo Jakub Mašek, který společně s Tomášem Grunou startoval rovněž v soutěži dvojic open, kde skončili pátí. Mezi ženami zopakovala Adéla Přibylová loňské deváté místo.

„Výsledky jsou odrazem současného stavu naší sálové cyklistiky. Bohužel se zvýšila výkonnostní propast za nejlepšími. Mezi nastupující generací máme nadějné cyklisty, ale vyložený supertalent mezi nimi není,“ řekl předseda komise sálové cyklistiky Pavel Petrovský.

Hrdlička s Loskotem byli po základní části turnaje v kolové čtvrtí, když porazili Francii 7:3 a remizovali s Německem 4:4 a s domácí Belgií 1:1. Další dvě prohry v závěrečné části turnaje se Švýcarskem 3:9 a s Belgií 2:5 odsunuly český pár na páté místo.

„Hrdlička s Loskotem si dnes vybrali několik slabších chvilek, které dokázali soupeři využít. I když musím přiznat, že se Belgičané oproti minulosti v kolové hodně zlepšili,“ dodal Petrovský.

Poslední českou medaili na mistrovství světa získali před čtyřmi lety na šampionátu v Brně Petr Skoták s Pavlem Šmídem, kteří skončili třetí.

Mistrovství světa v sálové cyklistice v Lutychu

Kolová
Finále:
Rakousko - Německo 8:6

Konečné pořadí: 1. Rakousko (Schnetzer, Bröll), 2. Německo (G. Mlady, B. Mlady), 3. Švýcarsko (Schneider, Looser), 4. Belgie (Damen, Dirikx), 5. ČR (Hrdlička, Loskot), 6. Francie (Q. Seyfried, M. Seyfried).